به گزارش گروه سیاسی رکنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از عبدالعزیر المعاضیدی، مسؤول اطلاعات در ارتش عراق اعلام کرد که ارتش عراق موفق شده است عثمان خالد الامین، مسؤول اول خبرگزاری اعماق داعش ISIS را دستگیر کند.

طبق گفته این مسؤول عراقی، المعاضیدی در روستایی در حومه جنوب شرقی موصل دستگیر شده و بلافاصله بعد از دستگیری اطلاعاتی را درباره بعضی از همدستانش در اختیار ارتش گذاشته که به دستگیری شش نفر دیگر در همین روستا منجر شد.

خبرگزاری اعماق در سال ۲۰۱۴ همزمان با سیطره گروه تروریستی داعش بر بخش‌های گسترده‌ای از عراق و سوریه راه اندازی شد.

از سوی دیگر، قاسم مصلح، فرمانده حشد شعبی در محور غرب الانبار از پاکسازی بیش از ۲۰۰ کیلومتر از صحرای غربی این استان در دومین روز عملیات پاکسازی خبر داد.

وی تاکید کرد، نیروهای حشد شعبی در محور غربی الانبار با مشارکت نیروهای مرزبان برای دومین روز متوالی عملیات پاکسازی صحرای غربی در همجواری مرزهای سوریه را ادامه می‌دهند.

مصلح همچنین تاکید کرد: طی دو روز گذشته شاهد پاکسازی بیش از ۲۰۰ کیلومتر از صحرای غربی الانبار با هدف ممانعت از تشکیل گروهک‌های جدید داعش و تامین امنیت این منطقه به طور کامل هستیم.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق از دستگیری شخصی که قاضی Judge داعش نامیده می‌شد در سامراء واقع در جنوب تکریت خبر دادند.

وزارت کشور عراق از دستگیری شخصی که قاضی داعش نامیده می‌شد توسط نیروهای امنیتی این کشور در منطقه "الخضراء" در سامرا خبر داد.

وزارت کشور عراق در این بیانیه اعلام کرد که منزل این فرد در سال ۲۰۰۷ میلادی محل دیدارهای سازمان "القاعده" بود.

طبق گزارش این بیانیه، نیروهای امنیتی عراق وی را به فرماندهی عملیات سامراء تحویل داده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟