سیاسی جهان کدخبر: 315592 ارسال پرینت 91

رکنا: وزیر خارجه کره شمالی در سخنانی اعلام کرد پیونگ‌یانگ با رگبار آتش به آمریکا پاسخ خواهد داد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره شمالی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری ایتارتاس گفت: کره شمالی تقریبا به موازنه قدرت با آمریکا دست یافته است
به نوشته خبرگزاری «تاس» «لی هونگ یو» وزیر خارجه کره شمالی در گفت‌‌وگویی اظهار داشت، این «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بود که آتش جنگ با ما را برافروخت.
لی هونگ یو در ادامه اظهار داشت : «کیم جونگ یون، رهبر ما به آمریکا به شدت هشدار داده که باید به طور صحیح رفتار کند. اگر آن‌ها نمی‌خواهند به‌خاطر ضربات ما مقابل دیدگان جهانیان خجالت زده شوند، از متاثر کردن ما دست بکشند.»
وی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت که گفت‌وگویی بین ما با آمریکا بابت برنامه‌ اتمی با وجود رویکرد واشنگتن در نابود کردن کره شمالی صورت نخواهد گرفت.
وزیر خارجه کره شمالی در خاتمه با اشاره به رسیدن به توازن قوای نسبی با واشنگتن گفت که برنامه اتمی کشورش ضامن صلح و بقای امنیت منطقه است.
سخنان وزیر خارجه کره شمالی در حالی بیان شد که منابع خبری چهارشنبه اعلام کردند که ارتش این کشور 2 جنگنده «بی-1بی» راهبردی خود را در شبه جزیره کره مستقر کرده است.
به گفته فرماندهی مشترک آمریکا در کره جنوبی، این بمب افکن‌ها سه شنبه شب به همراه جنگنده‌های ژاپنی و کره جنوبی بر فراز دریای شرق رزمایش شلیک موشک هوا به زمین انجام داده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها