سیاسی جهان کدخبر: 296311 ارسال پرینت 30

رکنا: طبق گزارش رسانه‌های غربی، ایران درخواست «ژیو وانگ» برای تجدید نظر در حکم ۱۰ سال زندان را رد کرد؛ کسی که دادگاه بدوی او را به عنوان یکی از عوامل نفوذی آمریکا به زندان محکوم کرده است.

رکنا سیاسی: در حالی که ماه گذشته سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده که جرم Crime یکی از دو تابعیتی‌های آمریکایی در ایران در انجام اقداماتی از قبیل جمع‌آوری غیرقانونی اسناد محرز شده، رسانه‌های غربی حالا از رد درخواست این جاسوسی آمریکایی برای تجدید نظر در حکم دادگاه بدوی سخن می‌گویند.
25 تیرماه بود که سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری گفت: یکی از عوامل نفوذی آمریکا که البته دو تابعیتی است با نفوذ خاصی وارد ایران شد، این فرد مستقیم از ناحیه آمریکایی‌ها هدایت می‌شده است و شناسایی و دستگیر شد.
سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به حکم اولیه صادر شده برای این جاسوس Spy امریکایی گفت: جاسوس آمریکاییدر دادگاه بدوی به 100 سال محکوم شده که البته مورد اعتراض قرار گرفته است.
معاون اول قوه قضائیه درباره «ژیو وانگ» صحبت می‌کرد که رسانه‌های آمریکایی از او به عنوان «محقق» و دانشجوی دوره دکتری تاریخ دانشگاه پرینستون آمریکا نام بردند؛کسی که به زبان فارسی نیز تسلط دارد.
حالا اما خانواده وانگ و دانشگاه پرینستون گفتند که «مقامات ایرانی درخواست تجدیدنظر ژیو وانگ به حکم 10 سال زندان Prison به جرم جاسوسی را رد کرده‌اند».
در گزارش رویترز آمده است که «مشخص نیست دقیقا چه زمانی این درخواست تجدیدنظر رد شده است».
یک مقام وزارت خارجه آمریکا که البته نامش منتشر نشده، گفت «ما خواستار آزادی Freedom فوری همه شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران هستیم کسانی که ناعادلانه در بازداشت هستند».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر