خبر ویژه :

رک پلاس سفر کدخبر: 432676 ارسال پرینت 133

رکنا: جنگل ارفع ده، به سرزمین درختان بهم تنیده در مازندران معروف است.

ارفع ده جنگلی است در دل کوهستان با درختان درهم‌تنیده‌ی افرا، توسکا، ملچ و غیره. دورنمای قله‌ی ارفع‌ ده، دره و آوای پرندگان و چشمه‌های خروشانی است که در این منطقه، در کنار هم دیده می‌شوند. سفر به این منطقه تجربه‌ای بی‌نظیر را در خاطرتان ثبت می‌کند.

ارفع ده، سرزمین چشمه‌های بی قرار، کوه‌های باشکوه و چشم‌اندازهای بی‌انتهاست. ارفع ده روستایی است کوچک و دوست داشتنی که تنها ۱۰۰ خانوار در آن زندگی می کنند. در بهار، درختان نیمه عریانش در مه فرو می‌روند، تابستان‌ها سرسبز است و خنک و در پاییز، به شعرهای عاشقانه شبیه است؛ آنقدر زیباست که نمی توان توصیف‌اش کرد. پیشنهاد می‌شود که در فصل پاییز حتما به ارفع ده سفر کنید و از نزدیک آن همه زیبایی را لمس کنید.

در این سفر، قرار است چند ساعتی جنگل‌پیمایی کنید. این جنگل‌پیمایی از دل مسیری پرفراز و نشیب می‌گذرد. پس داشتن کفش کوه‌پیمایی از ضروری‌ترین لوازم شما در این سفر خواهد بود. یک روز هم برای دیدن این همه زیبایی کافی است. کوله‌ی سبکی همراه ببرید و در آن، لباس گرم و لوازم شخصی‌تان را بگنجانید.

این روستا در ۳۰ کیلومتری پل Bridge سفید و ۱۷۰ کیلومتری تهران، در مسیر فرعی راه ارتباطی تهران به مازندران از طریق جاده فیروز کوه قرار گرفته است. بعد از عبور از فیروزکوه و روستای معروف ورسک به منطقه‌ای به نام چاپارخانه یا دم زنون (نام روستاهای منطقه) می‌رسیم. در سمت چپ جاده‌ی هلال احمر، سرخ آباد پیداست که کمی از کنار جاده عقب‌تر است. از هلال احمر ۲۰ متر بالاترکه بروید، دو جاده خاکی وجود دارد که سمت راستی به طول ۷ کیلومتر، مسیر خاکی مناسبی است و انواع سواری و مینی بوس هم می‌توانند در آن تردد کنند.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

  • محمد مقصودي 0 0

    حالا اين جاي زيبا چه راز مخوفي دارد كه شما به آن اشاره نكرديد يه جوري مي گيد مخوف انگار تا حالا كسي كه اونجا پا گذاشته تا الان برنگشته !!!

هم اکنون دیگران می خوانند