چرا زنبورهای عسل مهم هستند؟

زنبور عسل یکی از مهم ترین گرده افشان ها در جهان است. (گرده افشانی نحوه تولید مثل گیاهان است. زنبورهای عسل دانه های گرده را از بساک گل به کلاله گل دیگر می برند.)

به گزارش رکنا ، طبق گفته فدراسیون زنبورداری آمریکا ، تقریباً یک سوم غذایی که می خوریم نتیجه گرده افشانی زنبورهای عسل است که شامل میوه ها و سبزی های خوشمزه مانند خیار ، گیلاس ، گلابی ، سیب ، هویج ، آووکادو و پیاز است. هیچ حشره دیگری غذایی را که می خوریم تولید نمی کند.

در سراسر جهان ، انسان ها هر ساله 1.5 میلیون تن عسل می خورند. عسل دارای مشخصات تغذیه ای چشمگیری است و اگرچه بیشتر قند است ، حاوی اسیدهای آمینه ، ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم های زیادی نیز هست. این تنها غذایی است که حاوی "پینوسمبرین" است؛ آنتی اکسیدانی که ممکن است مغز را تقویت کند. عسل همچنین می تواند رشد باکتری ها ، برخی از قارچ ها و ویروس ها را کاهش دهد ، به همین دلیل مادر شما توصیه می کند وقتی گلودرد می شوید آن را به چای داغ اضافه کنید!

زنبورها چگونه عسل درست می کنند؟

زنبورها از طریق کار تیمی عسل درست می کنند. آنها عسل درست می کنند ، نه برای خوردن ما ، بلکه برای خودشان. این کار به این روش انجام می شود: یک زنبور عسل کارگر برای جستجوی شهد از کندو خارج می شود. هنگامی که او (زنبورهای کارگر همیشه ماده هستند) مقداری گل پیدا می کند ، از زبان کاه مانند خود برای مکیدن آن استفاده می کند.

زنبور عسل شهد را می خورد یا آن را در معده دوم خود - معده عسلی - ذخیره می کند تا از هضم آن جلوگیری شود. این معده یک روش مناسب برای انتقال شهد به زنبور عسل است. هنگامی که شکم عسلی او پر شد ، زنبور عسل به کندو برمی گردد. در داخل ، وی شهد ذخیره شده را به کارگر دیگری منتقل می کند. شهد سپس از طریق یک خط مونتاژ به سایر زنبورهای عسل منتقل می شود. هر زنبور عسل آنزیم هایی را به شهد اضافه می کند که قند را شکسته و آب را از بین می برد. وقتی مقدار آب به اندازه کافی کم باشد ، آخرین زنبور عسل کارگر شهد را در یک سلول در کندوی ساخته شده از لانه زنبوری تخلیه می کند.

زنبور عسل

سپس زنبورها آن را با بال های خود تا زمانی که آب بیشتری بخار شود ، محکم می کنند. در طی این فرآیند ، قندها ضخیم می شوند و شهد شبیه عسل می شود. به محض پر شدن سلول ، زنبورها آن را با موم مهر و موم می کنند. در صورت ذخیره ایمن ، عسل بعداً قابل مصرف است - حتی سالها بعد. (عسل تنها غذای جهان است که خراب نمی شود.) زنبورهای عسل بیشتر از آنچه برای زنده ماندن لازم است تولید می کنند. خوشبختانه ، ما از پس مانده های آنها لذت می بریم!

زنبورهای عسل در برابر زنبورهای کارگر

همانطور که قبلاً یاد گرفته ایم ، فقط زنبورهای عسل عسل درست می کنند. اما ممکن است همیشه بین زنبورهای عسل و سایر زنبورها تفاوت قائل نشویم. زنبور کارگر مانند زنبورهای عسل گرده افشان های مهمی هستند ، به ویژه برای محصولات گوجه فرنگی و بادمجان.

زنبورهای عسل دارای شکل بیضی و کلاسیک "زنبور" هستند زنبورهای کارگر دارای بدن گرد ، ضخیم و خزدار هستند.

رنگ زنبورهای عسل زرد با نوارهای قهوه ای است. زنبورهای کارگر سیاه و راه راه زرد هستند. طول زنبورهای عسل به طور متوسط یک و نیم اینچ است. زنبورهای کارگر به طور متوسط یک اینچ طول دارند.

زنبورهای عسل مانند درختان یا سازه های ساخته شده توسط بشر کندو می سازند. زنبورهای عسل در زمین ، درختان و خانه ها لانه می سازند. چگونه می توانید به زنبورهای عسل کمک کنید

زنبورهای عسل به سمت باغ ها و چمنزارهایی جذب می شوند که شهد برای آنها فراهم می کند. با کاشت گل ، گیاهان و درختان شهد دار می توانید برای آنها غذا تهیه کنید. سعی کنید از استفاده از سموم دفع آفات مصنوعی خودداری کنید.

گل ها: اسطوخودوس ، آفتابگردان ، گل همیشه بهار ، خشخاش و کروکوس.

گیاهان: پیچک، مریم گلی ، نعناع ، پیاز کوهی و گل گاوزبان.

درختان: سیب ، افرا ، بلوط ، و ماگنولیا. زنبورهای عسل قاصدک و شبدر را نیز دوست دارند؛ دو علف هرز که بیشتر ما ترجیح می دهیم در چمن های خود نبینیم!آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مترجم : داوود شیخ ویسی

آیا این خبر مفید بود؟