از اول خرداد ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی و پیش‌دبستانی استان زنجان شروع می شود

به گزارش رکنا، فاطمه واکف امروز با بیان اینکه ثبت‌نام اولیه دانش آموزان پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز می‌شود، اظهار کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی مقطع ابتدایی پس از تکمیل گزارش پیشرفت تحصیلی آغاز شده و تا پایان مرداد ادامه می‌یابد و نیازی به مراجعه حضوری به مدارس برای ثبت نام این دانش آموزان نیست.

دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان با اعلام شرایط سنی نوآموزان پایه اول ابتدایی برای ثبت‌نام در مدارس، تصریح کرد: همه متولدین نیمه دوم سال۱۳۹۳ و نیمه اول سال۱۳۹۴ و منحصراً متولدین روز اول مهر۱۳۹۴ و یا قبل از آن به شرط آن‌که سن آن‌ها از حداکثر سن مقرر در آیین‌نامه ‌اجرایی مدارس بیشتر نباشد، می‌توانند برای سال تحصیلی آینده در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام کنند.

واکف افزود: پیش‌ثبت نام به شیوه غیرحضوری از طریق سامانه الکترونیکی http://pada.medu.ir و در صورت ضرورت ثبت نام به شیوه حضوری در مناطق کم برخوردار و فاقد زیرساخت‌های اینترنتی از طریق سیستم نوبت‌دهی به منظور پیشگیری از ازدحام خانواده‌ها و دانش‌آموزان انجام می‌شود.

وی گفت: خانواده‌ها باید ابتدا با مراجعه به درگاه اقدام به پیش‌ثبت‌نام در مدارس مورد نظر خود کنند و برای این منظور به دانش‌آموز پنج اولویت انتخابی داده می‌شود و محدودیت جغرافیایی با در نظر گرفتن ضوابطی در سامانه کنترل می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان افزود: دانش آموزان بعد از ثبت‌نام موقت و دریافت نوبت برای سنجش سلامت، در زمان مقرر که بعدا اعلام خواهد شد، به پایگاه‌های سنجش مراجعه کرده تا پس از گذراندن این مرحله ثبت نام آنها در مدارس نهایی شود.

واکف تاکید کرد: مدیران مدارس ابتدایی موظفند اطلاعات نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان را (به ویژه پایه اول) در اسرع وقت و حداکثر تا پایان خرداد در سامانه سنجش بدو ورود و «سیدا» ثبت کنند.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به اهمیت ثبت‌نام نوآموزان پیش دبستانی در مدارس داشت و گفت: دوره پیش‌بستانی دوره‌ای دو ساله رسمی است که کودکان را قبل از رسیدن به سن مدرسه تحت پوشش برنامه‌های آموزشی و تربیتی قرار می‌دهد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟