به گزارش رکنا، این‌که بدانید با توجه به فرم صورت چه مدل مویی به شما می‌آید، سبب می‌شود این بار که به آرایشگاه مراجعه کردید به آرایشگر نگویید «همان مدل قبلی!»‌ در این صفحه‌ها گزینه‌های مناسب و نامناسب کوتاهی مو با توجه به فرم صورت به آقایان توصیه می‌شود. راستی فرم صورت شما گرد است یا کشیده؟ شاید هم فرم صورت شما مربع، مثلث یا... باشد.

هر مردی حداقل یک‌بار روی صندلی آرایشگاه نشسته و از خود پرسیده است: «امروز چه شکلی خواهم شد؟» برای شما پیشنهادی داریم: به جای گفتن «همان مدل دفعه قبل» یا «یک مدل معمولی»، برای کوتاه کردن مو نسبت به فرم صورت‌تان بی‌توجه نباشید. با توجه به فرم صورت‌تان، ممکن است بعضی از مدل‌ها زیبا و بعضی نامناسب به نظر برسد. این تصاویر به شما در انتخاب بهترین مدل کمک خواهد کرد. در ادامه ببینید کدام مدل مو متناسب با  فرم صورت شماست و باید آن را  امتحان کنید.

مدل مو  / مو / کوتاه کردن مو

مستطیل: (صورت بیشتر از این‌که پهن باشد کشیده است)

برای یک صورت مستطیل یا کشیده بهترین مدل مو، موی کوتاه است. حتما می‌دانید که داشتن ریش پرپشت می‌تواند صورت‌تان را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهد.

بیضی: (باریک بدون هیچ کناره و زاویه تیز)

خوش به حال شما! چون بیشتر مدل‌های مو با صورت بیضی جور درمی‌آید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید: از داشتن چتری‌هایی که پیشانی را بپوشانند صرف نظر کنید چون باعث می‌شود سرتان گردتر از چیزی که هست دیده شود.

لوزی: (فکی محکم با استخوان‌های زاویه‌دار گونه)

بهترین گزینه برای این نوع صورت ترکیب ریش و موهای کوتاهی است که تا روی پیشانی هم می‌آید. 

گرد: (طول و پهنای صورت یک اندازه باشد)

کسانی که صورت گرد دارند می‌توانند از راهکار‌هایی استفاده کنند  که صورت‌شان کشیده‌تر به نظر برسد. برای این منظور بهتر است موهای اطراف سر را کوتاه‌تر و موهای بالای سر را بلندتر بزنید. این کار در صورت‌های گرد تعادل برقرار می‌کند.

مربع: (زاویه‌دار و برجسته)

صورت‌های مربع چند زاویه تیز دارند. این صورت‌ها هم مشابه صورت‌های گرد است و با مدل مویی چهره‌شان متناسب‌تر می‌شود که در قسمت بالای سر موهای بلندتری داشته باشند. مردهایی با صورت مربع این امکان را دارند که سراغ مدل موی کاملا کوتاه بروند و با کمک گردی طبیعی سر، در چهره به تعادل برسند.

 مثلث: (فک برجسته که از استخوان گونه پهن‌تر است)

یک صورت مثلثی شکل فک بزرگی دارد که از استخوان‌های گونه پهن‌تر است. مردهایی با این فرم صورت با سر کاملا تراشیده یا موهای نیمه‌بلند ظاهر بهتری خواهند داشت.

انواع مدل صورت و اهمیت انتخاب یقه لباس

مریم ضیائی / کارشناس ارشد طراحی لباس از دانشگاه قاضی ترکیه و مدرس دانشگاه

بیضی: کسانی که صورت بیضی دارند، همه مدل یقه‌ای به آن‌ها می‌آید و در انتخاب لباس محدودیتی ندارند.   

گرد: برای این نوع صورت یقه‌هایی ترجیح داده می‌شود که کشیدگی آن را بیشتر کند. استفاده از دستمال گردن کوچک برای بلند دیده شدن گردن است و مناسب‌ترین یقه برای این مدل صورت‌ها یقه‌ مدل V و  U است.

مربع: برای صورت‌های مربع شکل مناسب ترین یقه‌ها مدل V و  U است. از انتخاب یقه‌های مدل خشتی پرهیز کنید.

لوزی: در این مدل صورت گونه‌ها برجسته و بزرگ و پیشانی و چانه کوچک است، بنابراین از انتخاب یقه‌های شکل V باید پرهیز شود.

مثلثی: در صورت‌های مثلثی پیشانی و چانه‌ بلند و صورت کشیده و‌ زاویه‌دار است. مناسب‌ترین یقه‌ برای این فرم صورت یقه‌ گرد، قایقی و V با عمق کم است. از انتخاب یقه‌ خشتی و مربع شکل باید پرهیز شود.

مستطیل: صورت‌های مستطیل پیشانی و چانه‌ بلند و صورت کشیده‌ زاویه‌دار دارند. مناسب‌ترین یقه‌ها برای این مدل چهر‌ه‌ها یقه‌ گرد، قایقی و V  با عمق کم است. بهتر است از یقه‌ خشتی و مربع شکل هم استفاده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟