رک پلاس سلامت کدخبر: 239704 ارسال پرینت 30

رکنا: با وجود تأکیداتی که بر خوردن صبحانه وجود دارد، یک سایت انگلیسی مدعی شد که وعده صبحانه برای بسیاری از افراد خطرناک است!

یک تحقیق جدید که در سایت انگلیسی "Huffington Post" منتشر شده است، از "خطرات" وعده صبحانه برای بسیاری از افراد پرده برداشته و مدعی شده که چه بسا مصرف صبحانه خطرناکتر از دخانیات باشد!
"تیرنیس کیلی" محقق انگلیسی با انتشار کتابی تحت عنوان "صبحانه خطرناکترین وعده غذایی در طول روز"، ادعا کرد که امیدوارم در طول ده سال آینده بسیاری از مردم متوجه شوند که صبحانه مانند دخانیات خطرناک است.
این پژوهشگر تاکید کرد که 8 سال پیش زمانی که متوجه شده به دیابت نوع دوم مبتلاست، میزان قندخونش را خود به صورت روزانه و منظم کنترل می کرد؛ از این رو متوجه شد که میزان قندخون پس از مصرف صبحانه به شکل خطرناکی افزایش می یابد؛ سپس از خوردن صبحانه به طور کامل خودداری کرد و متوجه شد که میزان گلوکز خون در طول روز ثابت باقی مانده است.
وی حتی به کسانی که مبتلا به بیماری دیابت نیستند، نیز توصیه کرد که از مصرف صبحانه خودداری کنند؛ زیرا صبحانه سندروم متابولیک ـ نوعی مقاومت به انسولین ـ را تحریک می کند که باعث انسداد عروق، فشار خون بالا و دیابت می شود.
کیلی گفت: اغلب مطالعاتی که در آنها تاکید می شود "مصرف صبحانه باعث تناسب اندام می شود"، از سوی شرکت های صنایع غذایی حمایت می شوند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر

 • د. فاریابی 0 0

  با سلام و احترام
  همانمطور که می دانید تحقیق علمی و واقعی مبتنی بر شواهد در علم پزشکی نیاز به چندین و چند سال تحقیق آینده نگر و شاهد دار دارد
  چرا نتیجه یک تحقیق شخصی که وی ادعا می کند روی خودش انجام داده است رو روی سایت میزارین؟
  این یعنی ظلم نادانسته و ناخواسته به مردم
  منظورم بحث صبحانه خطرناکترین و عده غذایی است