رک پلاس تکنولوژی کدخبر: 255693 ارسال پرینت 82

رکنا: یک شرکت خودروسازی به تازگی گهواره ای ساخته که با تقلید از شرایط نور، صوت و احساس سفر با خودرو، خوابی آرام را برای نوزادان فراهم می کند.

بدخوابی نوزادان پدیده ای است که بسیاری از والدین با آن دست و پنجه نرم می کنند. جالب آنکه برخی از نوزادان که در گهواره گرم و راحت خود آرام نمی گیرند، به راحتی در خودرو و هنگام حرکت می خوابند. 
 

2423957درهمین راستا شرکت فورد با همکاری شرکای خود با این ایده گهواره ای ساخته که احساس، صوت و نور خودروی در حال سفر را تقلید می کند تا نوزاد خوابی آرام داشته باشد. این گهواره Max Motor Dreams cot نام گرفته است.
البته فورد نخستین شرکتی نیست که با این ایده گهواره ای برای خواب راحت نوزادان ساخته است. پیش از این Fisher Price ایده مشابهی را در محصول Cruisin Motion Soother به کار برده بود. اما سیستمی که فورد طراحی کرده ساختار کامل تری دارد و حتی یک اپلیکیشن موبایل را نیز در بر می گیرد.
 

2423954به وسیله اپلیکیشن مخصوص گهواره می توان اطمینان حاصل کرد نوزاد به آرامی در گهواره خوابیده است. همچنین با کمک آن والدین صوت و حرکت خودروی خانواده را ثبت می کنند.
سپس سیستم Max Motor Dreams cot با کمک این اطلاعات حرکت و صوت مخصوصی برای نوزاد ایجاد می کند. همچنین تشک این گهواره به آرامی تکان می خورد تا فرایند خودروسواری را تقلید کند. از سوی دیگر یک سیستم صوتی داخلی صدای موتور را شبیه سازی می کند تا صدای پس زمینه نیز برای نوزاد تقلید شود. 
از سوی دیگر نوری ملایم از چراغ های لبه گهواره منتشر می شود تا نور چراغ های خیابانی و چراغ خودروها را شبیه سازی کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر