رک پلاس تکنولوژی کدخبر: 250702 ارسال پرینت 57

رکنا :یک شرکت آمریکایی از تایری گوی مانند رونمایی کرده که به وسیله هوش مصنوعی کار می کند. این تایر با کمک نیروهای مغناطیسی به خودرو متصل می شود.

شرکت Goodyear طرح این تایر عجیب به نام Eagle ۳۶۰ Urban را ارائه کرده است. همچنین این شرکت ادعا می کند تایر هوشمند قابلیت تشخیص شرایط مختف جاده ای (خیس یا خشک بودن مسیر) را دارد و خود را با آن هماهنگ می کند.
این شرکت امیدوار است تا تایر هوشمند خود را در خودروهای خودران به کار گیرد. ژان کلود کین مدیر بخش اروپا، خاورمیانه و آفریقا در «گود یر» می گوید: تایری که تولید می کنیم در حقیقت دارای یک مغز است. همچنان مجهز به پوسته ای بیونیک با شبکه ای از حسگرها است. به همین دلیل تایر می تواند اطلاعات محیطی را جمع آوری کند.
تایر Eagle ۳۶۰ Urban علاوه بر جمع آوری اطلاعات محیطی می تواند با خودروهای دیگر، چراغ راهنمایی و سیستم های مدیریت حمل ونقل نیز ارتباط برقرارکند.
سپس در شبکه هایی مجهز به یادگیری عمیق این اطلاعات به طور لحظه ای پردازش می شوند و Eagle ۳۶۰ Urban بهترین تصمیم را برای ادامه حرکت در مسیر اتخاذ می کند.
یکی از ویژگی های جالب تایر قابلیت حرکت حتی هنگام پنچری است. به عبارت دیگر هرگاه پوسته بیونیک Eagle ۳۶۰ Urban آسیب ببنید، حسگرها مکان آن را شناسایی می کنند. سپس تایر می چرخد تا فشار کمتری به این نقطه وارد شود و همزمان فرایند «خود پنچرگیری» آغاز می شود! برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر