سامانه بارشی وارد استان خوزستان می شود

به گزارش رکنا از خوزستان؛ محمد سبزه زاری روز دوشنبه بیان کرد: براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امروز تا اواسط وقت، جو استان نسبتا پایدار و پدیده غالب غبار صبحگاهی یا مه رقیق در جاده های مواصلاتی خواهد بود.

وی افزود: به تدریج از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از سمت غرب و شمال غرب وارد استان خواهد شد و تا روز چهارشنبه سبب رگبار شدید باران و رعد وبرق، وزش باد متوسط تا شدید در بیشتر نقاط استان، احتمال ریزش تگرگ در برخی از نقاط و بارش برف در قلل مرتفع و کاهش محسوس دما در سطح استان می‌شود.

سبزه زاری ادامه داد: بیشترین حجم و شدت بارش‌ها طی روز سه شنبه در مناطق شمالی، شرقی، شمال شرقی، غربی، مرکزی و بخش‌هایی از جنوب پیش‌بینی می‌شود؛ با توجه به میزان بارش‌ها آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه‌های فصلی و سیلابی‌شدن مسیل‌ها در سطح استان مورد انتظار است.

مدیر کل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: شمال خلیج فارس طی امروز و فردا مواج و متلاطم و فردا همراه با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

وی گفت: پنحشنبه جو پایداری در سطح استان قابل انتظار است و سامانه بارشی بعدی طی روز جمعه استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سبزه زاری اظهار کرد: در شبانه روز گذشته هندیجان با ۳۰.۱ و ایذه با ۸.۷ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۲۹ و حداقل ۱۵.۱ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

بر اساس این گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ای نسبت به فعالیت سامانه بارشی ، رگبار شدید باران و رعد و برق از روز دوشنبه هشدار سطح قرمز صادر کرده است.

بیشترین میزان بارندگی در سامانه بارشی اخیر، در ایستگاه کشاورزی اهواز با ۴۵ میلیمتر ثبت شد.

کدخبر: 981622 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟