کاهش شدید قیمت چری تیگو ، جک اس 5 و دیگر خودروهای چینی در بازار

به گزارش رکنا، خودروسازان بخش خصوصی که خودروهای چینی را تولید و به بازار عرضه می کنند با روند افزایش قیمت خودرو اقدام به بالا بردن قیمت فروش رسمی خود کردند. اما به نظر می رسد بازارخوانی آنها چندان هم درست از آب در نیامده و اکنون کار به جایی رسیده که در بسیاری از خودروهای چینی قیمت خودرو در بازار ارزانتر است!

این گرانتر بودن قیمت خودرو در مبدا می تواند موجب روند انصراف ثبت نام کنندگان شود و یا در بهترین حالت خرید از کارخانه را کاهش دهد.

قیمت خودروهای ام وی ام

قیمت خودرو ام وی ام X۵۵ اکسلنت در کارخانه ۸۴۰ میلیون تومان است اما در بازار این خودرو ۵۰ میلیون تومان ارزانتر عرضه می شود و قیمت آن ۷۹۰ میلیون تومان است.

قیمت ام وی ام X۲۲ اتومات در کارخانه ۴۷۹ میلیون تومان است اما در بازار این خودرو را ۴۴۵ میلیون تومان قیمت می دهند. یعنی ۳۴ میلیون تومان ارزانتر.

قیمت خودروهای چری و جک

خودروهای چری نیز همین وضعیت را دارند. قیمت چری آریزو ۵ توربو در بازار ۶۰۰ میلیون تومان است اما در کارخانه ۶۲۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

قیمت فروش چری تیگو ۷ IE در کارخانه ۹۹۰ میلیون تومان است اما در بازار ۸۵ میلیون تومان پایین تر و به قیمت ۹۰۵ میلیون عرضه می شود.

اختلاف قیمت جک S۵ اتومات نیز قابل توجه است. این خودرو در کارخانه ۷۶۰ میلیون تومان است اما قیمت آن در بازار ۶۵۰ میلیون عنوان می شود یعنی ۱۱۰ میلیون زیر قیمت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟