4 قتل عام خانوادگی در جمعه سیاه + نظر کارشناسی و عکس

به گزارش رکنا، روز جمعه سناریوی خانوادگی دیگری در تبریز رقم خورد که در آن مرد جوان برای دیدن نوزاد 6 ماهه اش دست به قتل عام خانوادگی زد.

این جنایت زمانی رخ داد که مرد جوان در یکی از محلات تبریز برای دیدن فرزند 6 ماهه اش به خانه پدرزنش می رود اما خانواده پدرزن اجازه دیدن فرزند را نمی دهند که همین باعث درگیری می شود و مرد جوان با چاقویی که در دست داشته وارد خانه شده و پدرزن ، مادرزن و برادرزنش را هدف ضربات مرگبار چاقو قرار می دهد.

با اعلام این خبر به پلیس خیلی زود ماموران کلانتری 21 و تیمی از اداره جنایی پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی برای دستگیری متهم وارد عمل شده و خیلی زود با اقدامات فنی و پلیسی عامل این جنایت خانوادگی را دستگیر می کنند و متهم پس از دستگیری به قتل اعضای خانواده اش به خاطر دیدن فرزندش اعتراف کرد.

قتل خانوادگی دیگر در تبریز

روز جمعه ماجرای جنایتی هولناک در یکی از محلات تبریز به ماموران کلانتری 13 و پلیس آگاهی تبریز گزارش شد و خیلی زود تیم های پلیسی برای بررسی موضوع در صحنه جرم حاضر شدند.

ماموران در تحقیقات ابتدایی پی بردند که داماد خانواده پس از آتش افروزی خانه پدرزنش اعضای خانواده همسرش را با قمه زخمی کرده است که درهمین راستا کارآگاهان برای دستگیری متهم وارد عمل شدند اما مرد قمه کش با دیدن پلیس به سمت ماموران حمله کرد و در حالیکه متهم قصد تسلیم شدن نداشت بناچار یکی از ماموران اقدام به تیراندازی کرده و متهم را زمینگیر شد.

کارآگاهان در تحقیقات میدانی پی بردند که داماد خانواده با آزادی از زندان بخاطر اختلافاتی که با همسرش داشته است در اقدامی جنون آمیز به خانه پدرزنش مراجعه و در ابتدا با باز کردن شیلنگ گاز اقدام به آتش زدن خانه کرده و در حالیکه قمه در دست داشت پدرزن ، همسر ، فرزند ، مادرزن و عموی همسرش را هدف ضربات قمه قرار داده است  که پس از انتقال مصدومان این اقدام جنون آمیز به بیمارستان ، اعلام شد که پدرزن و عموی همسر این قاتل قمه کش به خاطر شدت جراحات تسلیم مرگ شده اند.

عامل جنایت پس از دستگیری به قتل هولناک و آتش افروزی اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی اعلام کرد.

قتل عام عاشقانه در شیراز

ساعت 6 عصر جمعه 8 اردیبهشت ماه به پلیس خبر رسید که جوانی در اقدامی هولناک پس از تیراندازی های مرگبار در خانه شان به خانه دختر مورد علاقه اش حمله کرده و پس از قتل پدر و مادر معشوقه اش دست به خودکشی زده است.

بدین ترتیب تیمی از کارآگاهان پلیس به محل جنایت رفته و مشخص شد عامل قتل عام وقتی داماد و خواهرش به خانه آنها رفته است تا اختلافات زناشویی شان را  حل کنند با تفنگ ابتدا   داماد 34 ساله شان  را هدف گلوله مرگبار قرار داده است سپس شلیک ناخواسته ای به دست مادر خودش است و با فرار از محل جنایت به در خانه دختر مورد علاقه اش رفته است و چون از قبل خانواده این دختر مخالف ازدواج آنها بودند در اقدامی هولناک با شلیک گلوله پدر و مادر دختر مورد علاقه اش را به قتل رسانده است.

تجسس های میدانی نشان از آن دارد پسر جوان که اعتیاد به مواد مخدر هم داشته است پس از این قتل عام دست به خودکشی زده است.

جنایت خانوادگی در اراک

روز جمعه 8 اردیبهشت ماه جنایت دیگری در اراک رقم می خورد که با گزارش این خبر تیمی از ماموران پلیس به محل درگیری مرگبار اعزام شدند.

در تحقیقات ماموران مشخص شد که در این درگیری زن جوانی با ضربات زیاد چاقو توسط همسرش به قتل رسیده است و پس از آن با حضور تعدادی از اقوام زن و مرد، درگیری و نزاع ادامه پیدا می کند و در نهایت یکی دیگر از طرفین درگیری که از اقوام زن جوان بود نیز به شدت مجروح و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

بدین ترتیب ماموران همه عوامل دخیل در این درگیری مرگبار را بازداشت و تحقیقات برای شناسایی عامل دومین قتل در بین متهمان دستگیر شده در دستور کار ماموران قرار دارد.

چرایی قتل های خانوادگی

قتل های خانوادگی به سبب اینکه در نتیجه تنش و درگیری دو یا چند عضو خانواده به وجود می آید, ویران کننده این کانون گرم خانواده به شمار می رود . از منظر آسیب شناسان اجتماعی  و جرم شناسان قتل های خانوادگی علاوه بر تلف شدن قربانی عوارض و عواقب سنگینی برجامعه خانواده قربانی جرم و متهم می گذارد.

 دکتر مجید ابهری آسیب شناس و رفتارشناس اجتماعی درباره جنایت های خانوادگی به خبرنگار ما گفت :  قتل های خانوادگی معمولا به لحاظ ضعف و فقدان مدیریت رفتاری رخ می دهد. متاسفانه کنترل رفتارهای خانوادگی امروزه در خانواده ها، مدارس و رسانه های تخصصی مورد توجه قرار نگرفته اند و کم کم با فاصله گرفتن از صبر و تقوای عاطفی وقایع اتفاق می افتد که موجب ناراحتی و بروز مشکلات در دهها خانواده وابسته می شود.

وی افزود:  انتخاب نادرست در ابتدای زندگی مشترک و عدم توجه والدین و بزرگترها به آموزش های ضروری باعث انباشت پرخاشگری و خشونت در خانواده می شود . در این میان وجود فرزند و ضعف فرزند پروری مزید برعلت شده و گاه باعث پریشانی خانواده و منجر به جنایت می شود .

ابهری  یادآورشد:  در یکی از این وقایع انتخاب نادرست و مراجعه نکردن به مشاور و متخصص هنگام انتخاب اولین گام در بروز اشتباهات است و سپس فرزندآوری در اوایل دوران زندگی گامهای غلط دیگری است و تداوم این روند مشکلات عمقی به زندگی اضافه می کند .

این آسیب شناس اجتماعی ادامه داد: نبود تفاهم و بی توجهی به ضوابط و مقررات دیدار فرزندان بعد از جدایی والدین می تواند از اصلی ترین علل پررنگ شدن خشونت و وقوع قتل در بین خانوادهها باشد .

دکتر ابهری در پایان گفت : گرفتن سرپرستی فرزند ازوالدین فاقد صلاحیت نگهداری حرکت بسیارمناسبی در رشد و شکوفایی فرزندان است که می تواند از قتل و جنایت ،فرار از خانه و فساد اخلاقی جلوگیری کند.

کدخبر: 888597
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟