بازداشت گل فروش جاده بهشت زهرا / او میلیاردی سر تهرانی ها کلاه گذاشت

به گزارش رکنا، از مدتی قبل تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتای تهران بزرگ مراجعه و مدعی شدند مبالغی به‌صورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است. پس از این شکایت‌ها موضوع در دستور کار قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتای پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای پایتخت گفت: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتای پایتخت مشخص شد همه قربانیان این پرونده بعد از خرید گل از یک دستفروش نزدیک بهشت زهرا «س» تهران حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند. بنابراین افسران پلیس فتای تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرم تحت پوشش یک گل فروش روزهای پنجشنبه و جمعه در بهشت زهرا«س» تهران مشغول کار شده و پس از کپی‌برداری کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان کرده‌ که با بررسی‌های تکمیلی و همه جانبه و بهره‌گیری از روش‌های فنی و علمی  این فرد شناسایی شد و پس از تشریفات قضایی، مجرم  در حین ارتکاب جرم دستگیر و به همراه تجهیزات اسکیمر به پلیس فتا منتقل شد.

کلاهبرداری از حدود ۳۰ نفر با این روش به ارزش ریالی حدود ده میلیارد ریال

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شاکی‌های پرونده و مستندات جمع‌آوری شده توسط پلیس به کلاهبرداری از حدود ۳۰ نفر با این روش به ارزش ریالی حدود ده میلیارد ریال اعتراف کرد و پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشت. این مقام سایبری ادامه داد: شهروندان برای پیشگیری از سرقت به‌صورت اسکیمینگ، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را خودشان انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر روی دستگاه کارتخوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

کدخبر: 819517
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟