به گزارش رکنا، اوایل خرداد پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در دادسرای ناحیه ۱۸ تهران تشکیل شد و به دستور مرجع قضایی پرونده برای کشف و دستگیری متهمان در اختیار کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی قرار گرفت.

شاکی با حضور در پایگاه هشتم گفت: ششم خرداد ماه به قصد خرید یک دستگاه اپتیما به ارزش ۸ میلیارد ریال به بررسی سایت‌های خرید و فروش پرداختم که به یک آگهی برخورد کردم و با توجه به وضعیت تعریف شده از خودرو قیمت آن را مناسب دیدم و با مالک خودرو تماس گرفته و قرار گذاشتم تا در محل خودرو را بازدید کنم و در صورتی که ایرادی نداشت آن را بخرم.

شاکی در ادامه گفت، به آدرس مالک خودرو واقع در یافت آباد مراجعه کردم و پس از حضور در محل چند نفر دیگر هم بودند که خود را خریدار و کارشناس خودرو معرفی کردند. آنها از محاسن خودرو و اینکه قیمتش بسیار مناسب است و بیشتر از این قیمت‌ها ارزش دارد می‌گفتند و اعتماد من را جلب کردند و درنهایت وقتی خواستم خودرو را به کارشناس رنگ نشان دهم بلافاصله یک نفر از آنها که مدعی بود، کارشناس رنگ است و لباس مخصوص به تن داشت، پس از بررسی خودرو اعلام کرد خودرو کاملاً سالم و بی‌رنگ است و در نهایت با این ترفندها من را فریب داده و با مراجعه به دفترخانه سند خودرو را به من انتقال دادند و کل مبلغ خودرو را تمام وکمال دریافت کردند اما پس از گذشت چند روز از خرید خودرو متوجه شدم خودرو چپی بوده و کاملاً دورش رنگ شده و ارزش خودرو ۱۰۰ میلیون تومان کمتر از قیمت پرداختی من می‌باشد.وی بیان داشت: با ثبت اظهارات شاکی دستگیری متهمان به‌طور ویژه در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه قرار گرفت و پس از انجام تحقیقات اولیه و با توجه به اینکه احتمال کلاهبرداری مشابه دیگری متصور بود پس از جمع‌بندی سرنخ‌های موجود با هماهنگی بازپرس پرونده نوزدهم تیر ماه پاتوق کلاهبرداران واقع در دهکده المپیک محاصره شد و هر سه متهم به ‌نام‌های سینا، وحید و امیر در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند. دو دستگاه خودرو النترا و پرشیا نیز که کاملاً تصادفی بود اما متهمان هر دو را به‌عنوان خودرو بی‌رنگ در سایت آگهی کرده بودند کشف و توقیف شد.

سرهنگ عزیز خانی رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در این باره گفت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی انجام شده به بیش از ۵ فقره کلاهبرداری به این شیوه و شگرد اعتراف کرده و اظهار داشتند خودرو‌های چپی و تصادفی را با قیمت خیلی پایین خریداری و با بازسازی و سرپا کردن خودرو در سایت‌های خرید و فروش آگهی می‌کردیم و با حیله و فریب به‌عنوان خودروی سالم و در حد نو می‌فروختیم و تاکنون بیش از ۵۰ میلیارد ریال از این راه به جیب زده‌ایم.با تلاش کارآگاهان همه مال باختگان شناسایی شدند و متهمان با قرار صادره برای دستگیری سایر همدستان و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار این یگان هستند. شهروندانی که با این شیوه و شگرد تاکنون از آنها کلاهبرداری شده برای طرح شکایت و پیگیری قانونی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی مراجعه کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟