خبر ویژه :

خط ویژه کدخبر: 416753 ارسال پرینت 1585

حوادث رکنا: پسر نوجوانی که شناسنامه نداشت و پسرعمویش را در اتاقک نگهبانی یک مجتمع تجاری کشته بود با اظهار نظر کارشناسان پزشکی قانونی از قصاص معاف و به پرداخت دیه محکوم شد. دیروز این حکم از سوی قضات دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

به گزارش گروه جنایی رکنا، نیمه شب شانزدهم مرداد ماه سال ۹۵ به ماموران کلانتری 113بازار خبر رسید درگیری دو پسرعمو در اتاقک نگهبانی یک مجتمع مسکونی در خیابان 15خرداد به خون کشیده شده و یکی از آنها کشته شده است. پلیس Police به قربانگاه رفت و با جنازه ابراهیم 20 ساله روبه شد.

پسرعموی 16ساله وی به نام رضا که زخمی شده بود نیز به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت.

رضا که پس از عمل جراحی معجزه آسا زنده مانده بود پس از بهبودی به درگیری خونین با پسر عمویش اعتراف کرد و گفت: پسر عمویم را کشتم چون قصد آزارم را داشت .

متهم نوجوان در حالی که پزشکی قانونی سن وی را هنگام ارتکاب جرم Crime 16سال اعلام و در گزارشی گفته بود وی در زمان ارتکاب جرم به رشد عقلی نرسیده در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران که ویژه رسیدگی به جرایم اطفال از به ریاست قاضی Judge اصغر عبداللهی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد .

در آن جلسه متهم گفت: من شناسنامه ندارم و غیرقانونی همراه پسر عمویم برای کار به ایران آمدیم. من به عنوان کارگر در یک مغازه نان فانتزی فروشی کار می کردم .شب ها هم نگهبان یک ملک تجاری بودم. پسرعمویم هم در یک ساختمان نیمه ساز کارگر بود. آن شب از سر کار اتاقک نگهبانی آمده بودم و می خواستم بخوابم که ابراهیم با من تماس گرفت و خواست تا پیشم بیاید .من هم پذیرفتم. ما با هم صحبت کردیم و سپس تصمیم گرفتیم تا بخوابیم اما یکباره متوجه نیت شوم پسرعمویم شدم. او می خواست مرا آزار بدهد.به همین خاطر با چاقو بالای سرم ایستاد و مرا تهدید کردم.و این شروع دعوای ما با هم بود.پسرعمویم با چاقو به من حمله کرد که تیغه چاقو به دستم خورد و زخمی شد. او همان موقع یک ضربه هم با چاقو به پهلویم زد.ضربه به حدی شدید بودم که چاقو در پهلویم گیر کرد. من که شوکه شده بودم چاقو را با ترس از پهلوی بیرون کشیدم و دنبال پسرعمویم به سمت حیاط رفتم. او در حال فرار Escape بود که دو ضربه به پشت و پهلوی او زدم.ابراهیم هم با چوب به سمتم حمله کرد اما یکباره روی زمین افتاد .من از ترس آنجا را ترک کردم و به خانه دوستم رفتم و سپس به بیمارستان منتقل شدم.

این متهم به قضات دادگاه گفت: باور کنید من قصد کشتن Killing پسر عمویم را نداشتم من او را مانند برادرم می دانستم اما وقتی فهمیدم قصد آزارم را دارد در دفاع از خود ناچار شدم او را بزنم.

سپس وکیل این متهم به دفاع پرداخت و گفت : اگر چه موکلم شناسنامه ندارد اما پزشکی قانونی تایید کرده که وی هنگام ارتکاب جرم 16 سال داشته است. از این رو تقاضا دارم تا طبق ماده ۹۱ قانون Law مجازات اسلامی با وی برخورد شود. از طرفی نیز موکلم در دفاع مشروع از خودش ناچار به قتل Murder شده و چاره ای غیر از کشتن قربانی نداشته است.

در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه به مدرک های موجود در پرونده رضا را از قصاص معاف و او را به پرداخت دیه محکوم کرد. دیروز این حکم از سوی قضات دیوان عالی کشور مهر تایید خورد و قطعی شد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فوری / حادثه خونین برای عزاداران حسینی/ جرثغیل ترمز برید !

دختر زیر دوش بود که مرد شیطان صفت داخل شد !

مژگان از ترس تسلیم راننده آژانس اینترنتی در تهران شد!

فوری / حمله گروهک کومله ها به سفارت ایران در پاریس + عکس

دختر وزیر سابق در زندان است!

جنجال جدید آقا زاده بی ادب/ جشن تولد شنیع ساشا در ماه محرم! + فیلم

داستان عجیب دختر 18 ساله در دخمه شیاطین

تجاوز شنیع به دختر 8 ساله در خیابان / دخترک باردار شد +عکس

هلیا 7 ساله سمنان را به هم ریخت! + جزییات

اقدام شنیع 9 پسر با دختر 14 ساله همسایه در خرابه!

قاسم با دوربین جاسوسی از زن و دختر رییس فیلم خصوصی گرفت! /راز وحشتناک ویلا!

اقدام شنیع فرناز حسود برای بهاره! / پسری که بازی شومی خورد!

شوهر خانم مهندس هر دفعه با زن جدیدی می پرید! + عکس دادگاهاخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند