کدخبر: 379588 ارسال پرینت 451

رکنا: شهرداری به ضرب و شتم یک کارگر توسط مامور خاطی واکنش نشان داد.

حجم ویدیو: 8.85M | مدت زمان ویدیو: 00:01:01

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 در واکنش به ضرب و شتم یک کارگر توسط مامور شهرداری گفت: مامور خاطی اخراج شد

به گزارش رکنا، عباس مافی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» درباره ماجرای ضرب و شتم یک کارگر توسط مأمور شهرداری گفت: تعدادی از شهروندان به دلیل اینکه پسماند خشک از مبدأ جدا نمی‌شود و پسماند با ارزش همراه باقی پسماندها داخل مخزن می‌آید، اقدام به زباله‌گردی می‌کنند که باعث ایجاد بیماری می‌شود.

وی افزود: در همین راستا با پیمانکارانی قرارداد بسته‌ایم تا پسماند خشک را جمع‌آوری کنند. این پیمانکاران نیز افرادی را استخدام کردند که از زباله‌گردی تعدادی از شهروندان جلوگیری کنند.

مافی با اشاره به فیلم منتشر شده از این ضرب و شتم گفت: فرد خاطی نیروی تحت استخدام شرکت خصوصی پیمانکار بوده است که یکی از وظایف او جلوگیری از زباله‌گردی شهروندان است؛ به علت برخورد نامناسب و خارج از شئونات، با وی برخورد کردیم و اشد مجازات یعنی اخراج را برایش در نظر گرفتیم. همچنین با پیمانکار مربوطه برخورد شد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این افراد آموزش دیده‌اند و با چه معیارهایی استخدام می‌شوند، گفت: برای انعقاد قرارداد با شرکت پیمانکار، این شرکت باید مجوزهای لازم داشته باشند و افرادی که استخدام می‌کنند باید آموزش‌های لازم را دیده‌ باشند. همچنین از آن‌ها تعهداتی ضمن استخدام دریافت می‌کنیم.

مافی افزود: نمی‌شود رفتار یک فرد را به تمام پرسنل نسبت داد، اما سعی می‌کنیم با آموزش بیشتر از اینگونه اتفاقات جلوگیری کنیم. در راستای حفظ کرامت شهروندان، سامانه نظارت شهرداری با شماره های 137 و 1888 را ایجاد کردیم تا شهروندان هرگونه نارضایتی از شهرداری را گزارش دهند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 با بیان اینکه گاهی این اتفاقات اجتناب ناپذیر است، گفت: من به عنوان مسئول عذرخواهی می‌کنم رسانه یکی از دستگاه‌های نظارتی مردم می‌باشد، از منتشر شدن این فیلم‌ها ممانعت نمی‌کنم اما خواهشمندم به محض مشاهده اینگونه رفتارها به سامانه 137 و 1888 گزارش دهند تا رسیدگی‌های لازم صورت گیرد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه ضمن انعقاد قرارداد با پیمانکار، نظام‌نامه و شیوه‌نامه اجرایی مطرح می‌شود و پیمانکار باید به تمامی بندهای آن پایبند باشند، گفت: باید آموزش‌هایی که توسط پیمانکار به افراد داده می‌شود، قوی‌تر باشد و همچنین ما نیز بر نحوه آموزش آنها نظارت خواهیم کرد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

راز سقوط هواپیمای دختر ثروتمند ترکیه ای در ایران / خلبان پرواز کجاست؟!+ عکس

مرد 22 ساله وقتی از زندان مشهد آزاد شد، زنش با مرد دیگری زندگی می کرد + عکس

دردسر ازدواج پسر دانشجوی ایرانی با دختر افغان!

اولین عکس از محل برخورد شهاب‌سنگ در قائمشهر

بلایی که روزهای بارانی بر سر دخترها آمد+ عکس

محاکمه دانشجوی ارشد انرژی هسته ای به خاطر قتل در کرج + عکس

قیچی کردن موی دختر دبستانی در یک مدرسه آبادان / معاون پرورشی اخراج شد

دستگیری هانیه و خواهرش به خاطر اسید پاشی به یک دختر تهرانی

خودکشی هولناک دختر دانشجو / این دختر زیبا در دام یک مرد بود! + عکس

بروس لی بعد از ازدواج با 2 زن مشهور هم رفت و آمد پنهانی داشت +عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها