کدخبر: 379273 ارسال پرینت 1369

حوادث رکنا: مرد همسایه که هفت‌سال قبل به خاطر مزاحمت‌های معتاد کارتن‌خواب محله، مرتکب قتل او شده بود، به دلیل شناسایی نشدن اولیای‌دم درخواست تعیین تکلیف کرد.

آذر‌سال‌۹۰، مأموران پلیس از قتل Murder مرد معتادی به نام ابراهیم در یکی از خیابان‌های جنوب تهران باخبر و راهی محل شدند.

شواهد نشان می‌داد مرد معتاد Addicted از سوی مرد همسایه به نام حامد با ضربات چاقو کشته شده است. با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات فنی برای شناسایی عامل قتل آغاز شد تا اینکه چند روز بعد از حادثه Incident مأموران وی را بازداشت کردند. حامد 35‌ساله به پلیس آگاهی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او در بازجویی‌ها با اعتراف به جرمش گفت: «ابراهیم معتاد و تنها بود. او همیشه در محله‌مان رفت و آمد داشت و سر خیابان می‌خوابید. شبها که خواب بودیم و استراحت می‌کردیم او بی‌وقت مقابل در خانه‌مان می‌آمد و زنگ می‌زد یا به بهانه آب خوردن یا اجازه می‌خواست برای استفاده از سرویس بهداشتی به داخل خانه بیاید. رفتارهای او باعث مزاحمت برای همسایه‌ها می‌شد به همین دلیل من و سایر همسایه‌ها از مزاحمت‌های ابراهیم خسته شده بودیم.‌»

متهم ادامه داد: «شب حادثه ابراهیم بار دیگر مقابل در خانه‌ام آمد. من خواب بودم به همین خاطر متوجه صدای زنگ نشدم که ابراهیم پشت سر هم زنگ زد. این کار او مرا عصبانی کرد و مقابل در رفتم. من که کنترل اعصابم را از دست داده بودم با او درگیر شدم. در آن درگیری از خشم و عصبانیت به خانه برگشتم و از آشپرخانه چاقویی برداشتم و سه ضربه به او زدم.‌»

با ثبت اظهارات متهم و بازسازی صحنه جرم Crime اما مأموران پلیس نشانی از اولیای‌دم به دست نیاوردند. سرانجام متهم بعد از هفت‌سال با نوشتن نامه‌ای درخواست تعیین تکلیف کرد و از قضات دادگاه کمک خواست. به این ترتیب بعد از اعلام نظر رئیس قوه قضائیه مبنی بر مصالحه، کیفرخواست علیه مرد جوان صادر و پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در اولین جلسه محاکمه به ریاست قاضی قربان‌زاده بعد از اعلام رسمیت جلسه، متهم در جایگاه حاضر شد و در آخرین دفاعش گفت: «باور کنید مقتول برای من و سایر همسایه‌ها مزاحمت ایجاد می‌کرد و همه از دست او در آزار بودیم. شب حادثه نیز خسته از محل کارم به خانه برگشته بودم و داشتم استراحت می‌کردم که مقتول با رفتارش مرا عصبانی کرد و حادثه رقم خورد، اما از کاری که کرده‌ام پشیمانم. هفت‌سال در زندانم و خانواده‌ام برای یافتن نشانی و آدرس اولیای‌دم تلاش بسیاری کردند، اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند. همین باعث شده است که در زندان Prison بلاتکلیف بمانم و این وضعیت من و خانواده‌ام را تحت فشار روانی زیادی قرار داده است.‌» او در آخر گفت: «خانه‌ام را که تنها دارایی‌ام است حاضرم بفروشم تا دیه مقتول را بپردازم. من از این وضعیت خسته‌ام و از قضات دادگاه تقاضا دارم به خاطر همسر و فرزندانم به من کمک کنند.‌»

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

راز سقوط هواپیمای دختر ثروتمند ترکیه ای در ایران / خلبان پرواز کجاست؟!+ عکس

مرد 22 ساله وقتی از زندان مشهد آزاد شد، زنش با مرد دیگری زندگی می کرد + عکس

دردسر ازدواج پسر دانشجوی ایرانی با دختر افغان!

اولین عکس از محل برخورد شهاب‌سنگ در قائمشهر

بلایی که روزهای بارانی بر سر دخترها آمد+ عکس

محاکمه دانشجوی ارشد انرژی هسته ای به خاطر قتل در کرج + عکس

قیچی کردن موی دختر دبستانی در یک مدرسه آبادان / معاون پرورشی اخراج شد

دستگیری هانیه و خواهرش به خاطر اسید پاشی به یک دختر تهرانی

زنی که خاک می‌خورد! + عکس

خودکشی هولناک دختر دانشجو / این دختر زیبا در دام یک مرد بود! + عکس

بروس لی بعد از ازدواج با 2 زن مشهور هم رفت و آمد پنهانی داشت +عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها