به گزارش رکنا، اینجا نسخه‌های خاص پیچیده می‌شود برای آن‌هایی که دردهایی خاص و صعب العلاج دارند به ویژه وقتی هزینه اقلام دارویی‌شان به دلیل خاص بودن زیاد باشد همه راه‌ها به این مکان خاص ختم می‌شود تا کمی تسکین دردهایی باشد که مجبورند همیشه با آن دست و پنجه نرم کنند.

صحبت از داروخانه هلال احمر بیرجند است که 35 سال همه آن‌هایی که آلام خاص دارند در خیابان حکیم نزاری بیرجند به آن مأمن امن مراجعه می‌کردند و از ادریبهشت سال 95 نیز با نقل مکانی که انجام شد به خیابان شهید بهشتی منتقل شد تا باز در این مکان شاهد پیچیدن نسخه‌هایشان باشند.

نجات جان بیماران معلول

به گفته مدیر عامل موسسه توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند از چندی پیش به دلیل محدودیتی که دیگر داروخانه‌ها برای تهیه داروهای خاص بیماران معلول این مرکز داشتند با داروخانه هلال احمر بیرجند قراردادی منعقد شد و چند روز پیش مشکلی برای تهیه داروی ضد تشنج حدود 100 نفر از بیماران معلول پیش آمد که سبب شد 7 نفر از این بچه‌ها روانه بیمارستان شوند که اگر داروخانه هلال احمر برای تهیه این دارو به ما کمک نمی‌کرد حتما تعدادی از این بیماران را از دست می‌دادیم.

اکبری از روزانه بیماران معلول این مرکز را 150 قرص ضد تشنج اعلام کرد و اولویت در تهیه داروهای این بیماران را در اولویت کاری داروخانه هلال احمر بیرجند با تامین داروهای خاص دانست.

یکی از بیمارانی که از سال 92 به دلیل ابتلا به بیماری کانسر روده هر 21 روز داروهای مورد نیاز خود را با مراجعه به داروخانه هلال احمر بیرجند تهیه می‌کند و برای هر نوبت حدود 5 تا 6 میلیون تومان باید هزینه کنم در گفتگو با خبرنگار تسنیم از همکاری بسیار خوب داروخانه هلال احمر بیرجند برای تهیه داروهایش گفت و افزود: اگر نتوانم داروهای خود را تهیه کنم بر شدت بیماریم افزوده می‌شود.

خزاعی کارگری است که برای تهیه داروهای مورد نیازش مجبور شده اتومبیل و زمین خود را بفروشد.

او از همکاری داروخانه هلال احمر بیرجند برای معرفی وی به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای پرداخت بخشی از هزینه داروهایی تشکر کرد.

تامین داروی 50 هزار بیمار در داروخانه هلال احمر بیرجند

به گفته مسئول داروخانه هلال احمر بیرجند، در این داروخانه داروهای بیماران خاص، صعب العلاج و نیازمند پیچیده می‌شود که از جمله آن می‌توان به بیماران تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی و ام اس اشاره کرد.

رضایی گفت: علاوه بر این در این داروخانه داروهای بیماران پیوندی کبد، کلیه، سرطانی و ناباوری با هزینه‌های کمتر تامین می‌شود.

وی بیان کرد: سالانه حدود 50 هزار بیمار استان داروهای مورد نیاز خود را از داروخانه هلال احمر بیرجند تهیه می‌کنند و برای ارائه خدمات بهتر به بیماران در این داروخانه هشت نفر به صورت تخصصی در دو شیفت صبح و عصر کار می‌کنند.

دپوی شش ماهه دارو

مسئول داروخانه هلال احمر بیرجند این نوید را نیز به بیمارانی که داروهایشان را داروخانه هلال احمر بیرجند تهیه می‌کنند داد که از سال گذشته که کمبود برخی از اقلام دارویی رخ داد این داروخانه چون از تعداد بیماران و اقلام دارویی آن‌ها مطلع است اقدام به تهیه و خرید داروهای مورد نیاز به اندازه شش ماه کرده است و همیشه روال براین است که قبل از اتمام هر دارویی اقدام به تامین آن می‌شود تا در زمان مراجعه بیماران به داروخانه مشکلی برای آنها ایجاد نشود علاوه براین، اگر زمانی دارویی نبود به طور حتم داروی مورد نیاز آن بیمار از داروخانه‌های دیگر استان‌ها تهیه می‌شود.

وی یادآور شد: آنچه می‌تواند به عنوان برگ زرینی برای این داروخانه به حساب آید این است که براساس رتبه‌بندی که جمعیت هلال احمر کشور سالانه برای داروخانه‌های زیرپوشش خود انجام می‌دهد، داروخانه هلال احمر بیرجند با همت و تلاش مسئولان جمعیت هلال احمر استان و همکاران مرتبه عالی را در زمینه فروش، ارائه خدمات و رضایت مشتری به دست آورد که با وجود نیروی کم با داروخانه هلال احمر استان اصفهان از این نظر برابری می‌کند.

پیچیدن نسخه بیماران نیازمند با هزینه کمتر

رضایی ابراز خرسندی کرد داروخانه هلال احمر علاوه بر پیچیدن نسخه‌های بیماران خاص و صعب العلاج حتی اگر فردی با نسخه عادی مراجعه کند که در پرداخت هزینه دارو مشکل داشت می‌تواند با پرداخت هزینه کمتر داروهایشان را تهیه کند.

مسئول داروخانه هلال احمر بیرجند تصریح کرد: نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) بیماران صعب العلاج نیازمند زیر پوشش را شناسایی کرده و این بیماران با در دست داشتن کارت مخصوص داروهای خود را رایگان از داروخانه هلال احمر تهیه می‌کنند.

وی اظهار داشت: 800 هزار قلم داروی خاص وجود دارد که به دلیل سود کم آن داروخانه‌ها اقدام به تهیه آن نمی‌کنند و تنها توسط داروخانه هلال احمر برای رفع نیاز بیماران خاص و صعب العلاج تامین می‌شود.

رضایی گفت: تایید نسخ داروهای نیروهای مسلح، تامین اجتماعی، خدمات درمانی، بیمه‌های مکمل در داروخانه هلال احمر بیرجند انجام می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟