آیا بیماران ایدزی کشور کرونا گرفته اند؟

به گزارش رکنا ، مینو محرز متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته علمی کرونا با اشاره به اینکه تاکنون بیماران مبتلا به ایدز دچار بیماری کرونا نشده اند، اظهارکرد: در حال حاضر بیماران مبتلا به ایدز سه نوع داروی ضدویروس مصرف می‌کنند که این داروها برای مبتلایان به کووید ۱۹ نیز تجویز شده و جزو پروتکل های درمانی بیماران کرونایی است.

هیچ یک از مبتلایان به ایدز کرونا نگرفتند

محرز بیان کرد: امروزه مطالعه ای بر روی ۲ هزار بیمار بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) و ۲۰ هزار بیمار سرپایی که مبتلا به ایدز بودند، انجام گرفته است که نشان می‌دهد هیچ یک از این افراد به کرونا مبتلا نشده‌اند.

او تاکید کرد: در بیمارستان امام خمینی(ره) کلینیکی مخصوص بیماران مبتلا به ایدز راه اندازی شده است که ۷۰۰ بیمار در آن به طور مرتب در حال تردد هستند، اما هیچ کدام از این افراد به بیماری کرونا مبتلا نشده اند.

محرز گفت: با وجود اینکه پرسنل بیمارستان و کلینیک واقع در بیمارستان امام خمینی(ره) به بیماری کرونا مبتلا شده اما گزارشی از ابتلای بیماران درگیر ایدز به کووید۱۹ گزارش نشده است.

راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

او با اشاره به راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، افزود: مردم باید نکات بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند و از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر و مراکز شلوغ بپرهیزند. رعایت این گونه مسائل برای افراد پرخطر و سالمندان از اهمیت بیشتری برخوردار است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟