40 زندانی از زندان های کرمان آزاد شدند

به گزارش رکنا،  مدیر ستاد دیه کرمان گفت: همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) ۴۰ مددجوی جرایم غیر عمد واجد شرایط از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حجت‌الله موسوی قوام پیش از ظهر چهارشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران بیان داشت: همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) ۴۰ مددجوی جرایم غیر عمد واجد شرایط از زندان‌های استان کرمان آزاد شدند.

آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در کرمان

وی با اشاره به مبلغ پرداختی برای آزادی این زندانیان افزود: برای آزادی این ۴۰ زندانی در مجموع ۴۲ میلیارد و ۶۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شده ضمن اینکه توان مالی مددجویان ۱۲ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال بوده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: در راستای آزادی این افراد ۲۷ میلیارد و ۷۴۴ میلیون تومان گذشت و تخفیف بدهی شاکیان جلب شده و ۵۰۷ میلیون تومان هم تسهیلات قرض‌الحسنه بانک پرداخت شده است.

موسوی قوام تصریح کرد: برای آزادی این افراد یک میلیارد و ۳۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض و همچنین ۶۲۴ میلیون تومان کمک‌های ویژه ستاد دیه کشور پرداخت شده است.

وی یادآور شد: مددجویانی که به مناسبت هفته قوه قضائیه آزاد شده‌اند از محکومان مالی بوده و مربوط به شهرستان‌های کرمان، جیرفت، شهربابک، بم، زرند، رفسنجان و بافت هستند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان گفت: طی سه ماهه اول سال جاری هیئت امنای ستاد دیه با برگزاری پنج جلسه زمینه آزادی ۴۷ مددجوی جرایم غیر عمد را با پرداخت یک میلیارد و ۸۵۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فراهم آورد که از این آمار تعداد ۴۰ نفر با پرداخت یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از محل کمک‌های مردمی و خیرات آزاد شده‌اند.

وی گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری ۶۰ نفر از شکات مددجویان جرایم غیر عمد استان بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان گذشت یا تخفیف بدهی داشتند.

موسوی قوام ابراز داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح استان ۱۸ جشن گلریزان به صورت نیمه حضوری و غیر حضوری برگزار شد و حدود ۱۱ میلیارد تومان تعهد خیرات حاصل شد که تا به حال چهار میلیارد تومان از تعهد خیران وصول شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟