باران مهمان 4 استان جنوبی کشور است / تهران خنک می شود

به گزارش رکنا ، کارشناس سازمان هواشناسی آخرین وضعیت جوی و آب و هوای کشور را تشریح کرد.

امین حسین نقشینه گفت: امروز در ارتفاعات جنوبی زاگرس واقع در استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شمال هرمزگان و ارتفاعات کرمان با بارش باران روبه‌رو خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین در شمال شرق و شمال غرب کشور هم احتمال رگبار‌های خفیف و وزش شدید باد وجود خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: امروز بعدازظهر در غرب، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز هم با وزش شدید باد روبه‌رو خواهیم بود که این مساله خود را در استان‌های قزوین، تهران، زنجان، البرز، قم، مرکزی و سمنان نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: این وزش باد شدید در مناطق مستعد موجب خیزش گرد و خاک هم می‌شود.

افزایش دما در استان‌های شمالی

نقشینه خاطرنشان کرد: امروز از نظر دمایی با جنوبی شدن جریانات در سواحل شمال با افزایش دما در استان‌های شمالی و استان اردبیل روبه‌رو می‌شویم که این مساله فردا رو به کاهش دما می‌رود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روند کاهش دما در کشور تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در روز‌های شنبه و یکشنبه در شمال غرب، شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر رگبار باران را خواهیم داشت که این رگبار در برخی مناطق با رعد و برق همراه خواهد بود.

بعدازظهر امروز تهران ابری می شود

وی ادامه داد: تهران امروز بعدازظهر با رشد ابر همراه خواهد بود که در برخی مناطق جنوبی استان با وزش شدید باد و افزایش گرد و خاک روبه‌رو می‌شویم.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: بیشینه دمای تهران در منطقه ورامین به ۴۲ درجه سانتیگراد، مهرآباد به ۳۸ درجه سانتیگراد، شمیرانات به ۳۶ درجه سانتیگراد و کمینه دما در فیروزکوه به ۷ درجه سانتیگراد، مهرآباد به ۲۵ درجه سانتیگراد و شمیرانات به ۲۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.

نقشینه در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که تهران از فردا با کاهش دما روبه رو خواهد که این روند تا روز یکشنبه تداوم داشته باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟