غرق شدن یک نفر در استخر کشاورزی در شهرستان مرودشت

حسن همتی مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس اظهار کرد: با اعلام گزارش غرق شدگی یک نفر در استخر کشاورزی به اورژانس ۱۱۵ شهرستان مرودشت، یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه در روستای علیا اعزام شد.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس تصریح کرد: در این حادثه، با وجود تلاش عوامل امدادی اورژانس، اما این فرد جان خود را از دست داد.

او گفت: هنگام غرق شدگی فرد به علت کمبود اکسیژن دچار استرس و هراس می‌شود و به طور غیرطبیعی برای نجات جان خود تقلا می‌کند.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس ادامه داد: نخستین و حیاتی‌ترین کار برای نجات یک فرد در حال غرق، خارج کردن هر چه سریع‌تر او از آب است و سعی شود فقط با استفاده از چوب یا طناب یا جلیقه نجات و یا تشکیل زنجیره انسانی به او کمک کنید و به سرعت با اورژانس تماس بگیرید.

همتی، از مردم خواست تا همواره از شنا کردن در داخل استخرها، سد‌ها و دیگر مکان‌هایی که بدون هرگونه حفاظ ایمنی و نجات غریق هستند، خودداری کرده و پس از فراگیری فن شنا تنها در مکان‌های استاندارد شنا کنند تا هرگز شاهد چنین حوادث ناگواری در سطح جامعه نباشیم.

آیا این خبر مفید بود؟