انفجار شی مشکوک در پارک ملت تهران / شیشه های مغازه ها شکست ؟!+ فیلم و عکس
حجم ویدیو: 2.98M | مدت زمان ویدیو: 00:00:24

انفجار شئی مشکوک در پارک ملت ساعتی پیش رخ داد.انفجار مشکوک در پارک ملت مورد بررسی قرار گرفت . آتش نشانان و پلیس در محل انفجار مشکوک در پارک ملت حضور دارند . این انفجار نیمه های شب رخ داد و خسارت چندانی نداشته است. انفجار در پارک ملت از سوی برخی رسانه های معاند در حال بزرگ نمایی است.

جلال ملکی به رکنا گفت: دیشب گزارشی دریافت کردیم مبنی بر شنیده شدن صدای انفجار بدون اعلام نشانه دقیق این محل انفجار از این رو چندین ایستگاه به منطقه اعزام شدند جستجوهای زیادی انجام شد هیچ نشانه ای  از انفجار بدست نیامد .فقط گفته می شد صدای انفجار شنیده شده است هیچ شیشه ای شکسته نشده بود هیچ آثاری از انفجار بدست نیامد و پس از تحقیقات میدانی ماشین های آتش نشانی از محل بازگشتند.

وی در خصوص تصاویر انتشار یافته ار محل انفجار گفت : آتش نشانی هیچ نشانه ای از انفجار بدست نیاورده است و  اطلاعی از این تصاویر ندارد.

ساعتی پیش انفجار شی نامعلومی در پارک ملت تهران صدای مهیبی ایجاد کرد.

آتشنشانی و نیروهای امدادی در محل حضور دارند اما هیچ آتش سوزی وجود ندارد.

به گزارش رکنا، شامگاه جمعه شبکه خبر اعلام کرد صدای انفجار مهیبی در منطقه‌ای در شمال تهران شنیده شده است.

پس از آن سخنگوی آتش نشانی اعلام کرد: گروه‌های امدادی و آتش نشانی به محل اعزام شده‌اند.

تصاویری از اعزام آتش نشانان و گروه های امدادی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

ملکی سخنگوی آتش‌نشانی در این رابطه گفت: «تماس‌های مردمی که با سازمان آتش‌نشانی گرفته شده و طی آنها اعلام شد که صدای مهیبی در محدوده شمال تهران شنیده شده است.»

او افزود: "اغلب این تماس‌ها در محدوده پارک ملت بودند."

ملکی ادامه داد: «دو ایستگاه به محل اعزام شده اما هنوز اطلاع دقیق‌تری در دسترس نیست. این امکان وجود دارد که صدای شنیده‌شده مربوط به حادثه نبوده باشد؛ چرا که آتش‌نشانان هنوز اثری از وقوع حادثه مشاهده نکردند.»

معاون امنیتی استاندار تهران گفت:«بنده در محل‌ حادثه حضور دارم. تنها یک انفجار آن هم داخل پارک ملت صورت گرفته است.»

او در پاسخ به این سوال که آیا این حادثه تروریستی بوده گفت: "در حال بررسی ابعاد و علت حادثه هستیم و پس از اطمینان اطلاع رسانی می‌کنیم."

همچنین شبکه خبر اعلام کرد :"ظاهراً یک شی ناشناس در محوطه پارک ملت منفجر شده است که خوشبختانه هیچ تلفات یا خسارتی به بار نیاورده است."

عوامل امدادی در حال بررسی بیشتر منطقه هستند.

بنا به اعلام شبکه خبر ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ربطی به محل حادثه ندارد.

توضیحات پلیس درباره انفجار پارک ملت

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ نسبت به انفجار بامداد امروز در پارک ملت توضیحاتی ارائه داد.

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌‎وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات انفجاری که بامداد امروز «شنبه» در پارک ملت تهران رخ داد، اظهار کرد: این حادثه موضوع خاصی نبوده و فقط در یک لحظه صدای انفجاری شنیده شد.

وی با بیان اینکه بر اثر این حادثه هیچ ساختمانی تخریب و یا دچار حریق نشده است، گفت: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است و به محض دریافت چرایی این انفجار، جزئیات حادثه به اطلاع عموم خواهد رسید.

سردار هداوند در واکنش به جوسازی‌های رسانه های معاند در رابطه با این موضوع و اینکه آن ها این حادثه را امنیتی قلمداد کردند، تصریح کرد: کار رسانه های ضد انقلاب همین جوسازی هاست و باید بگویم که پس از وقوع این حادثه در محل مورد نظر فقط تعدادی برگ و شاخه درخت بر زمین ریخته و این حادثه هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشت.

به گفته جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ فیلم های منتشر شده در فضای مجازی با این  عنوان که در پی وقوع این حادثه برخی از ساختمان های پایتخت دچار حریق و منفجر شده است، واقعیت ندارد و این فیلم ها مربوط به این حادثه نیست.

رکنا در حال پیگیری این خبر است و اطلاعات دقیق اعلام خواهد شد.

انفجار

انفجار

آیا این خبر مفید بود؟