فیلم فوم‌ پاشی برای مهار آتش پالایشگاه نفت تهران
حجم ویدیو: 2.24M | مدت زمان ویدیو: 00:00:17

به گزارش رکنا، ساعات ها از آغاز آتش سوزی گذشته است و امروز سیزدهم خردادماه همچنان دود ناشی از این آتش بر فراز آسمان تهران و ری مشاهده می شود که خبر از مهار نشدن کامل آتش دارد در این شرایط سخنگوی پالایشگاه نفت تهران گفت: با توجه به کاهش شعله‌های آتش به ۳ درصد حجم اصلی، پیش‌بینی می‌کنیم پالایشگاه تا حوالی ظهر وارد مدار تولید شود.

اینکه شعله های آتش همچنان می تازند و دود ناشی از آتش همچنان در آسمان دیده می شود این تصور را ایجاد کرد که با شروع کار پالایشگاه امکان خطر برای کارگران و کارمندان و خود پالایشگاه باشد.

از سوی دیگر شهروندان با شنیدن از اینکه مخازن گازوئیل دچار حریق شده است نگران تامین میزان گازوئیل روزهای آینده شدند که کسری نوری -مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار رکنا به این سوالات و دلنگرانی ها پاسخ داد.

کسری نوری در خصوص اینکه تا چه زمان مهار آتش به طول خواهد انجامید و تا چه مدت دود ناشی از سوختن فراورده های گازوئیلی بر آسمان دیده خواهد شد گفت: در چند ساعت آینده دیگر اثری از شعله ها و دود ناشی از این آتش سوزی نخواهد بود و تلاش تیم های مهار کننده آتش به پایان خواهد رسید. خطری نیست و آتش مهار شده ولی باید فراورده های گازوئیلی داخل محل آتش سوزی ؛ بسوزد و تمام شود که زمانی بر خواهد بود و در چند ساعت آینده به اتمام خواهد رسید.

کسری نوری در مورد اینکه با توجه به شرایط همچنان درگیر با آتش در پالایشگاه تهران اینکه اعلام شده است تا ساعاتی دیگر پالایشگاه به مدار تولید بر می گردد ؛ خطر آفرین نیست چنین توضیح داد: آتش سوزی ارتباطی با داخل پالایشگاه ندارد. مربوط به دو مخزن بوده که باتاسیسات اصلی پالایشگاه فاصله دارد . در این شرایط پالایشگاه می تواند به مدار تولید خود برگردد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت نفت ایران در خصوص اینکه با توجه به اینکه مخازن گازوئیل دچار حریق شده است آیا مشکل کمبود گازوئیل و حتی بنزین در روزهای آینده وجود خواهد داشت تاکید داشت: هیچ مشکلی در تامین گازوئیل و بنزین پیش نخواهد آمد. ذخایر به اندازه کافی وجود دارد و در این خصوص هیچ جای نگرانی وجود ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟