مرگ پسر 18 ساله و مرد 62 ساله اشک مردم کاشان را در آورد / آنها زندگی بخشیدند

2 بیمار مرگ مغزی در کاشان به چند بیمار در انتظار زندگی بخشیدند.

به گزارش رکنا، محمد حاجی جعفری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت اهدای عضو در تعالیم اجتماعی و مذهبی اظهار داشت: با اهدای اعضای هر بیمار مرگ مغزی امکان نجات یک تا هشت بیمار نیازمند میسر می‌شود.

وی با بیان اینکه در طول یک هفته اخیر اعضای بدن دو کاشانی به بیماران نیازمند اهدا شد، ابراز داشت: در اولین مورد اعضای بدن مرحوم سیدمصطفی جهانتاب، نوجوان ۱۸ ساله که به دلیل سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده وی به برخی از بیماران نیازمند اهدا شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اهدای قلب، کلیه‌ها و کبد این نوجوان به بیماران نیازمند تصریح کرد: خوشبختانه خانواده این مرحوم با اتخاذ تصمیمی سریع و به موقع باعث شدند که جان چند بیمار دیگر نجات پیدا کند.

اهدا عضو مرد 62 ساله در کاشان

وی خاطرنشان کرد: در بیماران مرگ مغزی اعضای بدن با داروهای خاص ممکن است قابلیت عملکرد خود را حفظ کنند و به همین دلیل اتخاذ تصمیم سریع در اهدای عضو می‌تواند باعث حفظ کارایی اعضا شود.

حاجی جعفری دومین مورد به اهدای عضو را متعلق به یک مرد ۶۲ ساله کاشانی دانست و بیان داشت: این فرد به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده بود که با وجود تلاش پزشکان متأسفانه به مرگ مغزی مبتلا شد.

وی با اشاره به اینکه با رضایت خانواده این فرد کبد و نسوج آن برای درمان بیماران نیازمند به آنها اهدا شد، افزود: طبق برآوردهای انجام شده اهدای نسوج به بیماران نیازمند می‌تواند کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا دهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center برای اخذ کارت اهدای عضو است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟