زلزله شدید در بوشهر و خراسان شمالی / بامداد امروز رخ داد

ساعت ۳:۳۲ بامداد روز جاری ۹ خرداد ۱۴۰۰، زلزله‌  ای به بزرگی ۴ ریشتر بندر گناوه واقع در استان بوشهر و ساعت ۳:۴۵ نیز زلزله ۲.۸ ریشتری امام حسن را لرزاند.

به گزارش ایسنا، زلزله ۴ ریشتری بامدادی بندر گناوه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین و در ۲۴ کیلومتری بندر گناوه، ۲۷ کیلومتری امام حسن و ۳۵ کیلومتری بندر ریگ رخ داده است.

این در حالی است که روز گذشته بیش از بیست زلزله بین ۳ تا ۴.۶ ریشتری، بین ساعات ۰۰:۰۸ بامداد تا ۲۰:۳۰ شنبه هشت خردادماه ۱۴۰۰ در بندر گناوه به وقوع پیوسته است.

از روز ۲۹ فروردین ماه سال جاری و در پی زلزله ۵.۹ ریشتری در بندر گناوه که منجر به خسارت در ۲۳ روستای این منطقه شد تاکنون مرتباً زلزله هایی با شدت های مختلف در این منطقه رخ داده است.

زلزله ۴.۷ ریشتری در خراسان شمالی

مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران از وقوع زلزله ای به بزرگی ۴.۷ ریشتر حوالی شوقان دراستان خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در ساعت یک و ۴۷ دقیقه و ۳۵ ثانیه بامداد امروز در ۱۰ کیلومتری عمق زمین‌ و در موقعیت طول جغرافیایی ۵۶.۷۱ و عرض ۳۷.۲۸ جغرافیایی رخ داد.

بر اساس این گزارش نزدیک‌ترین شهرها به محل وقوع این زمین لرزه ۱۷ کیلومتری شوقان (خراسان شمالی)، ۲۳ کیلومتری سنخواست (خراسان شمالی) و۲۴ کیلومتری قاضی (خراسان شمالی) ثبت و نزدیکترین مراکز استان ها به محل وقوع این زلزله ۵۹ کیلومتری بجنورد و ۲۰۶ کیلومتری گرگان گزارش شده است.

هنوز از خسارت احتمالی این زمین لرزه گزارشی منتشر نشده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟