قلب عباس 14 ساله در سینه جوان تهرانی تپیدن گرفت + عکس

عباس نوجوان 14 ساله خوزستانی بعد از حادثه و تایید مرگ مغزی جان بخشی کرد.

 قلب نوجوان خوزستانی که بر اثر یک حادثه، دچار مرگ مغزی شده بود، با هواپیمایی اختصاصی به تهران منتقل شد تا به یک بیمار نیازمند اهدا شود.

به گزارش رکنا، این نوجوان 14ساله که عباس کفایی نام داشت و ساکن شهر شرافت شوشتر واقع در استان خوزستان بود، چند روز قبل درحالی‌که سوار موتورسیکلت بود بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شد و با موافقت پدر و مادرش اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا شد.

در این میان چون قلب او نیز قابلیت اهدا را داشت، اما باید به تهران منتقل می‌شد با هماهنگی‌های انجام شده با استفاده از یک هواپیمای جت به تهران منتقل شد.

اهدای عضو نوجوان 14 ساله خوزستانی

صادق کفایی، پدر عباس گفت: من 2 پسر و 2 دختر داشتم که این حادثه عباس را از ما گرفت. او سوار بر موتورسیکلت به شوشتر می‌رفت که با گاردریل برخورد کرد و ضربه مغزی شد و پس از 4روز، مرگ مغزی‌اش تأیید شد.

او ادامه داد: به دکتر گفتم چند درصد احتمال برگشت فرزندم به زندگی وجود دارد و وقتی دکتر به جان فرزندش قسم خورد و گفت یک درصد هم احتمال برگشت پسرم به زندگی وجود ندارد، به اهدای اعضای پسرم رضایت دادم. با خودم گفتم با اهدای عضو پسرم، قلبش زنده می‌ماند و در سینه فرد دیگری می‌تپد.

خواست خدا این بود که چنین اتفاقی برای پسرم بیفتد و 4 نفر دیگر با اعضای بدن او زنده بمانند. درست است که جسم پسرم را خاک کردم، اما شاید زمانی که ما پیر شویم و بمیریم، قلب پسرمان زنده بماند.

پدر عباس در ادامه گفت: فکرش را می‌کردم که روزی برای خودم چنین اتفاقی بیفتد و اعضای بدنم اهدا شود؛ برای همین می‌خواستم کارت اهدای عضو بگیرم، اما هیچ وقت تصور نمی‌کردم یک روزی در چنین شرایطی قرار بگیرم و اعضای بدن فرزندم را اهدا کنم. با این حال راضی به رضای خدا هستم. از زنده ماندن کبد، کلیه‌ها و قلب پسرم خوشحال هستم و 4 خانواده هم به زندگی امید پیدا کردند.

او در ادامه گفت: من یک پدرم و بابت فوت پسرم ناراحتم و احساس می‌کنم یک عضو بدنم کم شده، اما بابت این کار خداپسندانه و خوشحالی 4 خانواده، خوشحال هستم.

کسانی که در چنین شرایطی قرار می‌گیرند باید بدانند هیچ امیدی به برگشت بیمار به زندگی نیست و بهترین کار، رضایت به اهدای عضو است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟