عکس زن رشتی که با صاعقه خشک شد + فیلم گفتگوی اختصاصی
حجم ویدیو: 26.69M | مدت زمان ویدیو: 00:03:36

صاعقه جان زن 55 ساله شالیکار را گرفت و پنج زن دیگر را مجروح کرد.این در حالی است که چند روز قبل هم یک زن 39 ساله دامدار در سیاهکل موقع چرای گوسفندان بر اثر اصابت صاعقه جان باخته بود.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، باران برای شالیکار یعنی رحمت. سال خشکسالی شالیکار را به خاک سیاه می نشاند.شوق رحمت که به جان مزرعه شالیکاری بیفتد،دیگر کسی جلودار زنان شالیکار نیست.کارگران مزرعه شالی از باد و باران هراس ندارند و به چیزی جز ثمر رسیدن محصول فکر نمی کنند.

محترم صفری و دوستانش هم با غیرت مثال زدنی شان،همان شالیکارهایی بودند که حتی در روز بارانی دست از کار نکشیدند.کسی نمی دانست تصویر زیبای شالیزار که در امتداد آن منتهی می شد به آسمان کبود ابری،با مرگ محترم 55 ساله رنگ عزا به خود بگیرد.

مرگ زن 55 ساله در مزرعه شالیکاری

در روستای گالش محله بخش مرکزی شهرستان رشت ولوله حادثه تلخی که برای شش زن روستایی افتاد،هنوز برپاست.پارچه های مشکی بر در خانه محترم صفری آویزان است و از خانه شان نوای قرآن به گوش می رسد.

بعد از ظهر روز جمعه 17 اردیبهشت امسال،در هوای ابری و بارانی ناگهان صاعقه ای شدید بر سر مزرعه شالیزار فرود آمد و دقیقا همان موقع محترم و پنج زن روستایی دیگر در حال کار در شالیزار بودند که مورد اصابت صاعقه قرار گرفتند و در این حادثه محترم صفری جان خود را از دست داد.

آقای مرادی برادر همسر محترم صفری در مورد جزئیات این حادثه به خبرنگار رکنا گفت:«در حال کار در اطراف همان مزرعه بودیم که ناگهان صدای داد و فریاد زن های شالیکار را شنیدیم.قبل از آن صاعقه شدیدی زده بود که به شش خانم اصابت کرده بود که مشغول کار در شالیزار بودند.یکی از آنها همسر برادر من بود.سریع خودمان را به محل حادثه رساندیم و با اورژانس تماس گرفتیم اما اورژانس خیلی دیر آمد و امکانات بهداری روستا هم کم بود و کاری از دستشان برنیامد.صاعقه به گردن خانم برادرم اصابت کرده بود و پشت گردن او را کاملا سوزانده بود.»

هیچ تدبیری برای مواجه شدن با صاعقه وجود ندارد

در مزرعه های محل کار این شالیزاران صاعقه گیر وجود ندارد. مرادی در ادامه در این مورد گفت:«قبلا شنیده بودیم که صاعقه موجب آسیب زدن به افرادی در روستاهای اطراف شده بود. اما این اتفاق تا به حال برای اهالی روستای ما نیفتاده بود.اطلاع رسانی در مورد آب و هوا مناسب و دقیق نیست. ستون های صاعقه گیر هم در شالیزارها وجود ندارد. علاوه بر این ما از امداد رسانی بعد از این حادثه گلایه داریم. اورژانس خیلی دیر به محل حادثه رسید و شاید اگر زودتر می رسید این اتفاق نمی افتاد.امکانات ضعیف بهداری هم از سمت دیگر سبب شد که جان همسر برادرم نجات پیدا نکند.»

به جز محترم صفری که ساعتی بعد از حادثه جان خود را از دست داد،پنج زن روستای دیگر هم در این حادثه مصدوم شده و راهی بیمارستان شدند.

درد دل خواهرزاده زن رشتی که صاعقه او را کشت

خواهرزاده این زن رشتی که قربانی صاعقه شد در تماس تلفنی با رکنا گفت : حرف هایی ازسوی برادرشوهر خاله من که قربانی صاعقه شد در خبرگزاری ها پیچیده که اصلا صحت ندارد. وی گفته بود که این خانم فقیر و بیچاره بوده و وضع مالی خوبی نداشتند در حالی که همه اقوام و آشنایان ، این خانواده و این زن را می شناسند و ما به قدری درگیر مراسم ختم بودیم که وقت نکردیم تا الان پاسخی دهیم. اما خواهرهای این خانم بسیار ناراحت و شوکه هستند از حرف هایی که درباره فقر وی زده شد. این زن که خاله من بود زحمت می کشید و کار می کرد. آیا هرکسی که کار کند دلیل بر فقر او است؟آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟