2 کشته در انفجار بزرگ کرمانشاه

مسئول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از فوت 2 نفر در انفجار کپسول گاز خبر داد.

به گزارش رکنا، «اکبر آزادی» روز پنجشنبه با بیان اینکه این حادثه مصدوم نداشت، افزود: این ۲ تن نیز قبل از رسیدن آمبولانس اورژانس فوت کردند.

او یکی از دلایل انفجار کپسول گاز را بی احتیاطی از سوی شهروندان دانست و توصیه کرد که در استفاده از کپسول‌های گاز حتما نکات ایمنی را باید رعایت کرد.

او با بیان اینکه برخی از رانندگان کپسول‌های بزرگ را جهت پرکردن گاز خودرو سروته می‌کنند که این امر خطرناک است، گفت: باید از غلطاندن و پرتاب کردن کپسول‌های گاز خودداری کرد.

توصیه دیگر این کارشناس اورژانس این است که در صورت شعله ور شدن کپسول گاز آن را به صورت افقی قرار ندهید و تاکید کرد که هیچ موقع محل اتصالات کپسول‌های اکسیژن را چرب نکنید.

آزادی با یادآوری اینکه در صورت آتش گرفتن کپسول اکسیژن آنرا را با آب و گونی خیس مرطوب کنید، افزود: در صورت معیوب بودن اتصالات سریعا نسبت به تعویض و رفع نقص کپسول اقدام کنید.

مسئول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه تاکید کرد که محل نگهداری سیلندر‌ها بایستی به دور از هر نوع منبع جرقه یا شعله، خشک، دارای تهویه مناسب، فاقد راهرو پلکان باشد.

آزادی افزود: سیلندر‌های گاز تحت فشار را نباید در مجاورت کوره‌ها، بخاری‌ها و جا‌های گرم دیگر و در اماکنی که خطر آتش سوزی وجود دارد انبار نمود.

او گفت: هرگز سیلندر‌ها را در درجه حرارت بالا قرار ندهید و هیچ قسمتی از سیلندر نباید در برابر درجه حرارتی بالاتر از ۵۱ درجه سانتیگراد قرار گیرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟