به گزارش رکنا، رسانه‌های عراقی به نقل از وزارت نفت این کشور افزودند: «این چاه‌های نفتی در میدان نفتی «بای حسن» قرار گرفته و در معرض عملیات خرابکارانه قرار گرفته‌اند».

بیانیه وزارت نفت عراق تاکید می‌کند: «این دو انفجار تأثیری بر روند تولید نفت از دو چاه نفتی هدف گرفته شده نگذاشته و تولید نفت از آنها همچنان ادامه دارد».

از سوی دیگر، گروه تروریستی «داعش» به طور رسمی مسئولیت انفجار در بازار مردمی در شرق بغداد را برعهده گرفت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی غیر نظامی شد.

منابع رسمی عراقی پیش تر اعلام کرده بودند که در اثر انفجار یک دستگاه خودرو حامل مواد منفجره در شهرک «صدر»، از شهرک های پر جمعیت بغداد یک نفر کشته شده است.

سفارت آمریکا سامانه C-RAM را آزمایش کرد

در همین راستا، یک منبع امنیتی عراقی امروز اعلام کرد که سفارت آمریکا در منطقه «الخضراء» بغداد سامانه دفاعی C-RAM را آزمایش کرد.

این منبع در گفتگو با «سومریه نیوز» تصریح کرد: «سفارت آمریکا این آزمایش را در منطقه الخضراء قرار گرفته تحت تدابیر شدید امنیتی انجام داد و حین آزمایش آژیرهای خطر را به صدا در آورد».

در پی آن، ساکنان مناطق نزدیک به منطقه سبز بغداد، صدای شلیک‌ها و انفجارهای شدید ناشی از آزمایش این سامانه را شنیدند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟