بازداشت شکارچی بی رحم زنجان / انتشار تصاویر دلخراش در فضای مجازی

 رئیس پلیس فتا استان زنجان از شناسایی و دستگیری عامل شکار غیرمجاز و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی خبر داد و گفت: انتشار فیلم و تصویر حیوان آزاری در فضای مجازی و شکار غیر مجاز حیوانات حفاظت شده جرم بوده و برابر قانون با خاطیان برخورد خواهد شد.

به گزارش رکنا، سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریخ این خبر گفت: برابر رصد و گشت زنی‌های مستمر کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی، صفحه‌ مجرمانه در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی که در آن شخصی به‌هویت نامعلوم اقدام به شکار غیرمجاز پرندگان و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی می‌ کرد، لذا موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و اقدامات پلیسی متهم به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی، دستگیر شد به همراه ادله‌های دیجیتالی به پلیس فتا استان انتقال داده شد.

این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه متهم منکر هرگونه بزه ارتکابی شد، ولیکن پس از مواجه شدن با دلایل، مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان، ضمن اعتراف به بزه ارتکابی، انگیزه خود را تفریح و کسب منافع مالی بیان کرد.

سرهنگ آدینه‌لو تاکید کرد: برابر ماده 608 قانون مجازات اسلامی شکار حیوانات و جانوران وحشی حفاظت‌شده بدون مجوز قانونی جرم بوده و مجرمین به حبس از سه ماه تا سه سال و جزای نقدی از یک و نیم میلیون ریال تا 18 میلیون ریال محکوم خواهند شد.

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تصاویر و فیلم مربوط به شکار غیرمجاز در فضای مجازی آن را از طریق 110 یا سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با ما در‌ میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟