فیلم لحظه به لحظه با مونولیت در تهران + جزییات و ناگفته ها
حجم ویدیو: 23.81M | مدت زمان ویدیو: 00:02:33

خبرنگار رکنا وقتی به محل پیدا شدن مونولیت رفت اثری از مونولیت پیدا نکرد و مشاهده کرد مردم به جای مونولیت ناپدید شده یک تخته بنایی قرار داده اند.

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، صبح روز دوشنبه 24 آذر ماه خبری مبنی بر پیدا شدن یک مونولیت در منطقه جاجرود منتشر شد و همراه آن تصاویری از این مونولیت در رسانه ها و فضای مجازی پخش شد.

با انتشار این خبر سید مهدی ساداتی فرماندار شمیرانات با تکذیب این خبر در خصوص وجود مونولیت گفت: در محدوده ای که ادعا شده مونولیت در آنجا دیده شده بود،اثری از چنین شیء دیده نشده است. این موضوع توسط نهادهای مربوطه در فرمانداری مورد بررسی قرار گرفت و  تکذیب می شود.

مونولیت در جاده نیکنام ده جاجرود

حضور خبرنگار رکنا در محل مونولیت جاجرود

در حالیکه وجود مونولیت در جاجرود در حالی از ابهام بود خبرنگار رکنا به محل اعزام شدند، تیم خبری رکنا پس از رسیدن به روستای نیکنامده در منطقه جاجرود در ابتدا به دهیاری نیکنامده رفته و توانستند آدرس محلی که مونولیت در آنجا وجود داشته را به دست آوردند.

این در حالی بود که یک مقام محلی گفت با اعلام خبر پیدا شدن مونولیت در جاجرود با توجه به تصاویر مونولیت و انعکاس های روی آن 20 تیم شروع به جستجو کردند که هیچ اثری از مونولیت به دست نیاوردند و تنها اثری که از آن در محل وجود داشت یک گودال کوچک بود که احتمال می رفت مونولیت در آنجا گذاشته شده و پس از عکسبرداری از آنجا برداشته شده است.

خبرنگار رکنا پس از عبور از مسیری سخت از بالای یک تپه مشاهده کرد که چند نفر در حال عکس برداری از جای مونولیت هستند و تنها چیزی که مشخص بود که اهالی منطقه در حال عکس برداری هستند یک گودال کوچک بود که جای مونولیت را نشان می داد.

خبرنگار و تصویربردار رکنا با توجه به اینکه شناختی از منطقه نداشتند با گذر از یک تپه به محل مونولیت نزدیک شدند و مشاهده کردند چند جوان با نصب یک تخته بنایی به جای مونولیت در حال عکس گرفتن هستند.

مونولیت در تهران

تیم خبری وقتی به محل مونولیت رسیدند با یک تخته بنایی روبرو شدند و در بررسی مشخص شد داخل حفره کنده شده که در تصاویر، محل مونولیت را نشان می دهد یک تخته بنایی را به عنوان نماد و جای مونولیت گذاشتند.

هنوز معلوم نیست که این مونولیت گفته شده در منطقه جاجرود وجود داشته یا افرادی برای سرگرمی با طراحی این سازه و انتقال آن در منطقه جاجرود و پس از عکس برداری آن را به محل دیگری منتقل کرده اند یا نه؟! و شاید یک روز در جای دیگری از ایران باز شاهد آن باشیم اتفاقی که در بیشتر کشورهایی که مونولیت دیده اند مشاهده شده است.

دهیار نیکنامده مونولیت در جاجرود را تکذیب کرد

عباس یافتچیان دهیار نیکنامده در خصوص صحت وجود این شیء در ارتفاعات اطراف این روستای حاشیه جاجرود، گفت: پس از اینکه خبر پیدا شدن این شیء فلزی یا همان منولیت در رسانه‌ها منتشر شد، ما منطقه مشابه عکس را شبیه سازی و پیدا کردیم و با یک اکیپ 20 نفره کاملا آنجا را جست‌وجو کردیم اما هیچ چیزی ندیدیم و در نتیجه جست‌وجوی ما هیچ اثری از آن جسم فلزی پیدا نشد.

وی با تأکید بر مخدوش بودن عکس منتشر شده در رسانه‌ها گفت: انعکاس دکل مخابراتی که در تصویر افتاده است با واقعیت آن محل تضاد دارد. به علاوه عکس‌های آن محل و سازه‌های اطراف آن بسیار با واقعیت آن مکان متفاوت است و به نظر عکس در زمان دیگری گرفته شده و دستکاری شده است. .آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟