از زندانی شدن کودکان کار در شاهین شهر تا پیدا شدن جسد 4 کودک در کانال آب

تاریخچه شهرستان شاهین شهر : این شهر محل سکونت خانواده ارتش ایران و ارتش آمریکا بوده‌است. دلیل این محل سکونت، ساخت هسا و فعالیت بل هلیکوپتر بوده‌است. این شهر در سال‌های بسیار دور قبل از کاربری مسکونی به مزرعه امیرآباد شهرت داشته و دارای کاربری کشاورزی بوده‌است.

شاهین شهر را می‌توان اولین شهر جدید و از پیش طراحی شده در ایران نامید که در ۱۹ کیلومتری شمال شهر اصفهان و میان آزاد راه معلم و بزرگراه آزادگان و حد فاصل منطقه بختیاردشت و امیرآباد که از دو جهت جاده اصفهان را به تهران متصل می‌کند.

علت نامگذاری شهر شاهین شهر

به علت اینکه نقشه آن به صورت یک شاهین بود، شاهین شهر نامیده شد. شاهین شهر آب و هوای خشکی دارد. هوای شاهین شهر با وجود قرار گرفتن در مجاورت نیروگاه شهید منتظری، پالایشگاه و پتروشیمی و… آلودگی نه چندان زیادی دارد. ارتفاع از سطح دریای شاهین شهر ۱۵۹۵ متر می‌باشد. با توجه به اینکه دانشگاه صنعتی مالک اشتر و نیز هواپیماسازی ایران (هسا)، پالایشگاه اصفهان و پتروشیمی اصفهان، نیروگاه شهید منتظری، گروه توسعه سرمایه‌گذاری انتخاب و اسنوا وگیتی پسند و شهرک صنعتی مورچه خورت و شیر پگاه و پتوی گلبافت و … شهرک صنعتی محمودآباد و ده‌ها مجتمع صنعتی بزرگ دیگر در مجاورت این شهر هستند، شاهین‌شهر از قطب‌های صنعتی و فنی استان اصفهان به‌شمار می‌آید.

رییس پلیس شاهین شهر

سرهنگ حسین بساطی رییس پلیس سابق شاهین شهر بود و از روز 11 مرداد سال 99 سرهنگ علی صادقی فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر شد.

در یک سال گذشته اخبار حوادثی مهمی در شاهین شهر رقم خورده است که می توان به چند خبر مهم آن از قبیل: حبس کودکان کار شاهین‌شهری در زیرزمین بهزیستی، ربودن کودک 4 ساله با خودروی مادرش، درگیری و ناآرامی در شاهین شهر، کشفیات مواد مخدر ، دستگیری سارقان حرفه ای و .... اشاره کرد.

ماجرای حبس کودکان کار شاهین‌شهری در زیرزمین بهزیستی چه بود ؟

حوادث رکنا: خبری در رسانه‌ها مبنی بر زندانی شدن کودکان کار در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین‌شهر منتشر شد که واکنش همه اصحاب رسانه و سایر مردم را در پی داشت.

به گزارش رکنا، خبری در رسانه‌ها مبنی بر زندانی شدن کودکان کار در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین‌شهر منتشر شد که واکنش همه اصحاب رسانه و سایر مردم را در پی داشت؛ ماجرا از این قرار بود که تعدادی از شهروندان شاهین شهری متوجه فریادها و درخواست کمک کودکان از زیر زمین اداره بهزیستی این شهر شدند.پس از آن بود که این شهروندان با پلیس و سازمان آتش‌نشانی تماس گرفتند و زمانی که مأموران توانستند وارد زیر زمین اداره بهزیستی شوند با صحنه عجیبی مواجه شدند؛ تعدادی از کودکان کار و خیابانی که ساعاتی قبل از سطح شهر جمع‌آوری شده بودند، در زیرزمین این اداره محبوس شده و درخواست کمک می‌کردند.

پس از آن مدیرکل بهزیستی استان در واکنش به این موضوع از رسانه‌ها خواست تا این موضوع مورد بررسی دقیق این اداره کل قرار گیرد و پس از آن نسبت به ابعاد موضوع اظهار نظر شود.

فرشاد از حضور تیم بازرسی اداره کل بهزیستی استان اصفهان در اداره بهزیستی شاهین‌شهر خبر داد تا ابعاد موضوع را بررسی کند و در صورت اثبات، براساس قانون به آن رسیدگی شود.

وی با عذخواهی از مردم و کودکانی که این اتفاق برای آنها افتاده، گفت: این قول را به مردم می‌دهم که با متخلف یا متخلفین به طور جدی برخورد کنیم.

حال از اداره کل بهزیستی استان اصفهان خبر می‌رسد که با متخلفان حادثه شاهین‌شهر برخورد شده و آن‌هها از مسؤولیت خود عزل شدند؛ مرضیه فرشاد در این رابطع ابراز داشت: نتایج بررسی اولیه تیم بازرسی بهزیستی استان در خصوص ماجرای بهزیستی شاهین شهر، نشان می‌دهد که این اتفاق در یک فرآیند غیرکارشناسی در مجموعه بهزیستی شهرستان صورت گرفته است وبر همین اساس در اقدام اولیه، خاطئین این ماجرا از مسؤولیت تعلیق شدند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان افزود: به نظر می‌رسد در سطح شهرستان تصمیمی گرفته شده که همه جوانب کارشناسی آن لحاظ نشده است و اجرای این تصمیم در ساعات پایانی 5 شنبه شب، بهزیستی شهرستان را دچار تصمیمات غیر کارشناسی کرده است.

وی در پایان ضمن تشکر از پیگیری اصحاب رسانه بر انتشار اخبار موثق در این خصوص، تصریح و خاطر نشان کرد: تیم بازرسی بهزیستی استان در حال بررسی دقیق ماجرا و تکمیل اطلاعات است که نتایج دقیق تر این موضوع متعاقبا به اطلاع خواهد رسید و با خاطئین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

کشف جنازه چهارمین بچه شاهین شهری / اصرار خانواده ها به جنایی بودن مرگ ها

حوادث رکنا: چهار کودک شاهین شهری،به طرز مرموزی مفقود شدند و چند روز بعد جسد سه تن از آنها در یک کانال آب حوالی آرامستان شاهین شهر کشف شد.در حالی که تلاش برای پیدا کردن چهارمین جسد ادامه داشت،عصر روز شنبه،جسد کشف شد.

به گزارش اختصاصی رکنا،ساعت دو ظهر روز 17 شهریور،چهار کودک شاهین شهری بعد از بیرون آمدن از گیم نتی که در آن مشغول بازی بودند ناگهان مفقود شدند.

در حالی که تلاش برای یافتن ردی از آنها ادامه داشت،جسد سه تن از این بچه ها که تبعه افغان هستند در یک کانال آب پشت آرامستان شاهین شهر پیدا شد اما خبری از چهارمین کودک نبود.

جسد چهارمین کودک پیدا شد

در ادامه جستجو، روز 22 شهریور  جسد چهارمین کودک هم در نزدیکی همان کانال آب پیدا شد.

پدر یکی از کودکان به نام امیرمحمدغلامی در گفتگو با رکنا گفت:«پزشکی قانونی هنوز علت تامه فوت را به ما اعلام نکرده است و نمی دانیم بچه ها بر اثر خفگی در آب جان خود را از دستداده اند یا اینکه فوت آنها دلیل دیگری داشته است.اما با توجه به اینکه محل زندگی ما از کانال آب فاصله زیادی دارد احتمال می دهیم کسی بچه ها را آنجا کشانده و داخل آب انداخته است.»

جسد پیدا شده متعلق به دایی سیزده ساله امیرمحمدغلامی به نام امین عدالت است.دو کودک دیگر که جسدشان همراه امیرمحمد پیدا شد،مهران و عرفان توکلی نام دارند که همسایه امیرمحمد بودند.آنها دو برادر 7 و 11 ساله بودند.

محمد 4 ساله را با ماشین مادرش دزدیدند / پلیس اصفهان خبر داد

رکنا: کودک چهارساله‌ای که به وسیله سارقان یک دستگاه خودرو ربوده ‌شده بود، با تلاش پلیس شاهین‌شهر، پس از 3 ساعت به آغوش خانواده‌اش بازگردانده شد.

به گزارش رکنا، سرهنگ «حسین بساطی»، فرمانده انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه، اظهار کرد: زنی در تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 با صدای بریده بریده و پریشان بیان کرد: برای خرید از خودرو پیاده شده بودم که خودرو در حالی که پسر چهارساله‌ام در آن بود، به سرقت رفت.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از مأموران گشت انتظامی و پلیس آگاهی شهرستان شاهین‌شهر وارد عمل شدند و به جست‌وجو برای یافتن خودروی مسروقه پرداختند.

این مقام انتظامی ادامه داد: اقدامات ویژه پلیس به منظور مهار سارقان و بستن همه راه‌های ورودی و خروجی ادامه داشت تا اینکه سرانجام سارقان پس از سه ساعت که راه را برای خود بسته دیدند، خودرو را در یکی از نقاط شهر رها کردند و متواری شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه «محمد طه» چهارساله صحیح و سالم به خانواده‌اش تحویل داده شد، گفت: سارقان تعدادی از قطعات و اموال خودرو را سرقت کردند که شناسایی و دستگیری آنان با جدیت در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟