محموله دام قاچاق در مهاباد کشف شد

به گزارش رکنا، سرهنگ محمد توحیدی روز یکشنبه افزود: در راستای تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق احشام و دام زنده و سلب تحرک از قاچاقچیان، ماموران پلیس در محور مهاباد - سردشت، به یک دستگاه نیسان مشکوک شده و آنها را متوقف کردند.

وی اظهار داشت: در بازرسی از این خودرو، ۲۵ راس گوسفند قاچاق که فاقد مدارک قانونی و مجوز دامپزشکی و در حال انتقال بودند، کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی مهاباد با بیان اینکه متهم قصد خارج کردن احشام به خارج از کشور را داشت، اضافه کرد: در این زمینه یک دستگاه خودرو باری توقیف و یک نفر متهم در ایستگاه بازرسی "حمزه آباد" دستگیر شد.

سرهنگ توحیدی، ارزش ریالی محموله کشف شده را حدود یک میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: قاچاق دام با توجه به ممنوعیت عرضه دام زنده از آذربایجان‌غربی از خطوط قرمز ستاد مبارزه با قاچاق کالا در این شهرستان محسوب می‌شود و نهادهای مسوول در این زمینه سخت‌گیری و با متخلفان به شدت برخورد می‌کند.

وی اظهار داشت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک در جابجایی دام‌ها برای قاچاق آن به خارج از کشور را به سامانه ۱۱۰ پلیس اطلاع دهند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت و سه کلانتری در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به‌شمار می‌رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟