مرگ کودک به دلیل آمیب در لوله کشی آب

به گزارشرکنا، در اوایل ماه سپتامبر یک پسربچه ۶ ساله اهل این شهر به نام جوشیا مک‌اینتایر بر اثر ورود آمیب مغزخوار به بدنش از طریق آب آشامیدنی، ظرف کمتر از یک هفته جان خود را از دست داد و این موضوع باعث ایجاد هراس در میان ساکنان شد.

مقامات محلی تگزاس می‌گویند در سیستم توزیع آب آشامیدنی لیک‌ جکسون به آمیبی به نام «نگلیریا فاولری» آلوده شده که در آب‌های شیرین و گرم زندگی می‌کند. آمیب مغزخوار در صورت ورود به بدن انسان مستقیما به سراغ مغز رفته و سر راهش هر چیزی را می‌خورد. حرکت این موجود تک‌یاخته‌ای در بدن موجب بروز التهاب حاد پرده‌های مغز و نخاع شده و در ۹۵ درصد موارد، ظرف چند روز منجر به مرگ می‌گردد.

آب آشامیدنی مرگبار

مسئولان شهری به مردم توصیه کرده‌اند که پیش از استفاده از آب لوله‌کشی شهری آن را بجوشانند تا آلودگی احتمالی آن کاملا برطرف شود. آنها قرار است کل سیستم توزیع آب شهری را نوسازی و تعویض کرده و تمام آب موجود در آن را نیز با آب سالم جایگزین کنند. همچنین از آنجا که این آمیب اغلب از راه بینی وارد بدن می‌شود، از مردم شهر خواسته شده است که در هنگام آب خوردن یا حمام کردن حتی‌الامکان از تماس آب با داخل بینی جلوگیری کنند.

آمیب مغزخوار تا کنون در سال‌های اخیر در مناطق دیگری از آمریکا نیز مشاهده شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟