رجبی مرد خاطره انگیز سریال های تلویزیونی ایران درگذشت

به گزارش رکنا، بسیاری از علاقمندان به سریال‌های مطرح دهه هفتاد ازجمله «همسران»، «خانه سبز» و «دنیای شیرین» حتما در تیتراژ پایانی این عنوان را دیده‌اند.

Ho7R678ZtGeW

خانه آقای رجبی در دهه هفتاد محل رفت و آمد بسیاری از گروه‌های سریال سازی بود. خانه‌ای سه طبقه در منطقه سعادت آباد که آخرین تصویرهایی که از آن در ذهن مانده است مربوط به سریال «خانه سبز» ساخته بیژن بیرنگ است.

دختر آقای رجبی خبر داد که متاسفانه او چند روز پیش درگذشت. آقای رجبی که چند سالی بود درگیر بیماری کلیوی و تحت درمان دیالیز بود، چند روز پیش دیده از جهان فروبست.

آقای رجبی مالک خانه سریال‌های دهه هفتاد درگذشت

مستند «با تشکر از خانواده رجبی» که به زندگی بهروز بقایی اشاره دارد، آخرین تصویر از آقای رجبی است. مردی که آخرین آرزویش این بود که دوباره خانه‌اش را در اختیار گروه‌های فیلمسازی بگذارد.

بهروز بقایی درباره آقای رجبی و خانه آنها می‌گوید: من نخستین کارم را در آن خانه کارگردانی کردم. همان خانه معروفی که در سریال «خانه سبز» و «همسران» و دیگر کارها مخاطبان به یاد دارند.

وی درباره چگونگی پیدا کردن این خانه خاطره‌انگیز می‌گوید: برادر آقای مسعود رسام یعنی آقای مهران رسام که مدیر تولید بودند این خانه را برای ساخت سریال «همسران» پیدا کردند و آن خانه شد لوکیشن ثابت تمامی کارهایی که با زوج دوست‌داشتنی بیژن بیرنگ و زنده‌یاد مسعود رسام کار کردم.

بقایی با بیان اینکه سال‌ها از آقای رجبی خبری نداشته است، گفت: متاسفانه ارتباطی نداشتم و به‌واسطه ساخت همین مستند بهانه خوبی شد و دوباره با آقای رجبی دیدار کردیم. پیش از اینکه به آن خانه سر بزنیم نمی‌دانستیم هنوز در آن خانه هستند یا نه یا حتی چطور می‌شود پیدایشان کرد. آقای رجبی مرد شریفی بود که هیچ وقت برای سود مالی خانه‌اش را در اختیار فیلمبرداری نمی‌گذاشت. او عاشق سینما و تلویزیون بود و دغدغه‌های جدی فرهنگی داشت.

مستند «با تشکر از خانواده محترم رجبی» ساخته فرزاد فره‌وشی آخرین تصویر از زندگی حرفه‌ای بهروز بقایی است که به بهانه پرداختن به زندگی بقایی به سراغ آقای رجبی هم رفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟