هوشیاری مالک خودرو باعث دستگیری سارق شد / در تهران رخ داد

به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" گفت: شانزدهم شهریور ماه پرونده ای با موضوع دستگیری شخصی به نام عباس در حین سرقت لوازم داخل خودرو برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت: شاکی در گزارش خود اظهار داشت، ساعت 4 بعد از ظهر متوجه شدم از داخل پارکینگ منزلم سر و صدایی می آید که با وارد شدن به پارکینگ دیدم درب خودرو باز شده که در این حین مردی با دیدن من پا به فرار گذاشت که با رفتن وی در کوچه و فریاد زدن من پلیس از راه رسید و به تعقیب او پرداخته و موفق به دستگیری او شدند .

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود: با وصول پرونده به پلیس آگاهی ابتدا هویت متهم مورد بررسی قرار می گیرد که با اقدام انجام شده کارآگاهان متوجه شدند متهم به هویت عباس سابقه دار بوده و و چندین مرتبه به جرم سرقت روانه زندان شده است .

این مقام انتظامی در ادامه گفت : متهم در بازجوئی های پلیسی ضمن اعتراف به جرم ارتکابی، اظهار داشت، برای تامین هزینه های زندگی بعد از آزادی از زندان مجدد به سمت سرقت گرایش پیدا کرده و با همدستی شخصی به نام پرویز موفق به انجام 10 فقره سرقت محتویات داخل خودرو به ارزش 50 میلیون تومان شده است و اموال مسروقه را پس از سرقت در خیابان به رهگذارن می فروختیم .

سرهنگ دستخال گفت : با اعتراف صریح متهم به جرم سرقت کارآگاهان در گام بعدی از بررسی های پلیسی، با هماهنگی مقام قضائی موفق شدند دومین متهم پرونده را در مخفیگاهش در حوالی خیابان خرمشهر دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی وی نیز به جرم ارتکابی اعتراف کرد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت: با دستگیری هر دو متهم و اعتراف آنها به بزه انتسابی پرونده برای سیر مراحل قضائی به دادسرای ناحیه 15 تهران ارسال و با دستور بازپرس پرونده متهمان با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟