بلای هولناک سر زن جوان در ارتفاعات باباموسی بجنورد

سرپرست جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی گفت: با تلاش تیم کوهستان و واکنش سریع جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی، خانم مفقودشده در ارتفاعات کوه بابا موسی پس از یک عملیات سخت پیدا شد.

به گزارش رکنا،   ابوالفضل محبان اظهار کرد: ساعت ۲۰ و ۱۳ دقیقه چهارشنبه ۲ مهرماه، تماسی مبنی بر مفقود شدن فردی در ارتفاعات کوه باباموسی با مرکز هماهنگی عملیات امداد و نجات هلال‌احمر استان انجام شد.

وی افزود: پس از انجام محاسبات موقعیت‌یابی دو تیم واکنش سریع مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال‌احمر استان و تیم کوهستان شهرستان بجنورد به منطقه اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال‌احمر خراسان شمالی در تشریح علت مفقودی این خانم گفت: این خانم پس از جدا شدن از دوستان خود در ارتفاعات با موسی به علت تاریکی هوا مسیر حرکت را گم‌کرده و دوستانش پس از تلاش‌های ناموفق برای یافت وی با شماره ۱۱۲ ندای امداد هلال‌احمر استان تماس می‌گیرند.

محبان ادامه داد: امدادگران و نجات گران جمعیت هلال‌احمر استان با ورود به منطقه از دو جهت مختلف توانستند طی عملیاتی یک ساعته این خانم را سالم پیداکرده و به پایین کوه منتقل کنند.

ارتفاعات باباموسی در مجاورت شهر بجنورد همه روز شاهد حضور تعداد کثیری از شهروندان بجنوردی برای کوهپیمایی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟