آتش سوزی گسترده در کارخانه لبنیات میهن / دقایقی قبل رخ داد + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 3.89M | مدت زمان ویدیو: 00:00:39

آتش سوزی/ به گزارش رکنا، شامگاه سه شنبه دود غلیظ از شهر لبنیات در جاده «شورآباد» به هوا منعکس شد.

حادثه آتش سوزی در شهر لبنیات

همچنین اهالی شهرک «امام حسین» اسلامشهر صدای شدید انفجار در یکی از واحدهای بستنی سازی در حوالی این محله را شنیدند.

تصاویر اولیه نشان می‌دهد که آتش و دود غلیظی در این مجموعه ایجاد شده است.

گفتنی است،  قسمتی از شرکت میهن در شهر لبنیاتی میهن واقع در جاده شورآباد دچار آتش سوزی شده و  حضور مردم از سرعت امدادرسانی و اطفای حریق کاسته است.

اطفای حریق با جدیت هرچه تمام ادامه دارد. با توجه به خطرات احتمالی شهروندان از نزدیک‌ شدن به محل حادثه خودداری کنند.

این آتش‌سوزی هیچ مصدوم و تلفاتی نداشته است. میزان خسارت و علت حادثه در حال بررسی است.

فرماندار شهرستان اسلامشهر چه گفت؟

به گفته فرماندار اسلامشهر درباره امدادرسانی به محل حادثه ، حدود ٨٠ دستگاه ماشین آتش نشانی به همراه تیم های تخصیصی از ١٥ ایستگاه آتش نشانی تهران، شهریار و دیگر شهرهای تهران در محل حادثه حضور دارند و در حال اطفای حریق هستند.

 با توجه به تلاش های گسترده ماموران آتش نشانی احتمالا آتش تا ٢ ساعت دیگر مهار می شود.

علت آتش سوزی شرکت میهن چه بود؟

اعلام علت دقیق وقوع حادثه نیاز به بررسی جامع دارد اما براساس بررسی های اولیه پیش بینی می شود آتش سوزی بر اثر اتصال سیم های برق اتفاق افتاده باشد.

آتش سوزی شرکت میهن به روایت مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران

منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران اظهار کرد: در شهر لبنیات مجموعه محصولات لبنی میهن واقع در جاده شورآباد از ساعت ۱۸:۳۰ اعلام آتش‌سوزی شد.

وی با اشاره به حریق در دو سوله انباری این مجموعه اضافه کرد: در این حادثه سوله روغن و سوله مواد اولیه صنایع بسته‌بندی محصولات لبنی دچار آتش بسیار مهیب شد.

آتش سوزی کارخانه میهن

تاریکی هوا مدیریت بحران آتش سوزی شرکت میهن را به تعویق انداخت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه اگر زمان وقوع حادثه نزدیک به تاریکی هوا نبود بهتر و زودتر مدیریت می‌شد، تاکید کرد: با بسیج همه جانبه نیروهای آتش‌نشانی از تهران، اسلامشهر، چهاردانگه، احمدآبادمستوفی، رباط‌کریم، باقرشهر، کهریزک، نسی‌شهر، گلستان، شهریار و هر شهرداری که در مسیر و اطراف بود این حریق گسترده ساعتی پیش به طور کامل مهار شد.

درجاتی با بیان اینکه اظهارنظر برای علت و میزان خسارت حادثه بسیار زود است، عنوان کرد: آتش‌نشانان مشغول لکه‌گیری در محل حادثه هستند و کارشناسان علت و میزان خسارت را پس از بررسی‌های لازم اعلام خواهند کرد.

جزئیات آتش‌سوزی در کارخانه میهن از زبان پلیس تهران

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران توضیحاتی را پیرامون حریق رخ داده در کارخانه میهن ارائه و اعلام کرد که در صورت لزوم تحقیقات پلیسی در مورد این حادثه انجام خواهد شد.

سرهنگ مهدی سرپناه درباره حریق رخ داده در کارخانه لبنیات میهن گفت: حوالی ساعت ۱۸ امروز دو سوله که انبار نگهداری از مواد اولیه نظیر روغن و ... بود در کارخانه میهن دچار حریق شد که بلافاصله عوامل انتظامی برای تامین امنیت و نظم در محل حاضر شده و عوامل آتش نشانی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اسلامشهر و ایستگاه های کمکی از تهران و چند شهر دیگر نیز در محل حاضر شده و عملیات اطفا حریق را آغاز کردند.

آتش سوزی میهن خسارت جانی نداشت

وی با بیان اینکه در حال حاضر آتش در این کارخانه اطفا شده است، گفت: طبق گزارش های اولیه دریافتی این حادثه مورد خسارت جانی نداشته، اما خسارات ریالی درپی حریق به این کارخانه وارد شده که باید ارزیابی نهایی شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران با بیان اینکه علت قطعی وقوع این حادثه هنوز مشخص نشده و از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است، گفت: در صورتی که تشخیص علت وقوع حادثه نیازمند ورود پلیس و انجام بررسی ها و تحقیقات پلیسی باشد این آمادگی از سوی پلیس وجود دارد، اما در حال حاضر باید منتظر گزارش علت وقوع حریق باشیم.

شهردار اسلامشهر: آتش سوزی کارخانه میهن مهار شد

حسین طلا شهردار اسلامشهر اظهار داشت: آتش سوزی شهر لبنیات تقریبا به پایان رسیده و در مرحله لکه گیری هستیم.

وی گفت: بالای ۶۰ خودرو آتش‌نشانی در این عملیات از اسلامشهر و ایستگاه‌های همجوار در حادثه حضور داشتند.

شهردار اسلامشهر تشریح کرد این حادثه تلفات جانی نداشته است و علت وقوع این حادثه پس از بررسی های کارشناسان رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.

حضور دادستان اسلامشهر در محل حادثه آتش سوزی کارخانه میهن

دادستان شهرستان اسلامشهر با حضور در محل حادثه آتش سوزی از نزدیک در جریان امور قرار گرفت، شهردار اسلامشهر که در این حادثه خود فرماندهی عملیات امداد و نجات را برعهده گرفته بود، توضیحات لازم را به دادستان ارائه کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟