شناسایی مأمور قلابی پست در ایلام

به گزارش رکنا، سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا ایلام گفت: به دنبال گزارش‌های مردمی و شکایت نماینده حقوقی اداره کل پست استان مبنی بر اینکه اخیراً نوعی کلاهبرداری با عنوان تحویل بسته‌های پستی جعلی حاوی کارت سلامت با دریافت مبالغی از شهروندان در سطح استان کلاهبرداری می‌کند، پرونده‌ای در اداره پلیس تشکیل شد.

او افزود: پس از بررسی‌ها و تحقیقات اولیه شناسایی عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

دستگیری مأمور قلابی پست در ایلام

رئیس پلیس فتا ایلام ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا متهم که اقدام به تحویل پاکت‌های جعلی با نشان اداره پست می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

او بیان کرد: در این نوع کلاهبرداری، افراد سودجو قبل از ارسال بسته‌ها با شهروندان ارتباط برقرار کرده و با وعده ویزیت‌های ارزان قیمت بیمارستان‌ها و مطب‌های پزشکان ، مشخصات و هویت افراد را ثبت و کارت‌های جعلی تحت عنوان کارت سلامت را ارسال کرده و در هنگام تحویل ، مبالغی را از آنان دریافت می‌کنند.

جمالی اظهار کرد: به شهروندان توصیه می کنیم اطلاعات شخصی و آدرس خود را در اختیار افراد و شرکت‌ها قبل از شناسایی هویت واقعی آن‌ها قرار ندهند و از پرداخت هرگونه وجهی در قالب دریافت هزینه پستی به افراد ناشناس خودداری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟