قاچاق 1300 کیلو تریاک با تریلی / در مشهد به دام افتادند

راننده تریلی فکرش را هم نمی‌کرد که در کمین مأموران گرفتار شود. او که بار قاچاقش را در یکی از شهرهای جنوبی کشور تحویل گرفته بود تا به مشهد برساند به هیچ مورد مشکوکی بر نخورده بود و با خیال اینکه آب از آب تکان نخورده جاده را طی می‌کرد تا هرچه سریع‌تر محموله افیونی‌اش را به صاحبانِ بار تحویل دهد. غافل از اینکه دستش برای مجریان قانون رو شده و مأموران پلیس او را از زمان حرکت به سمت مشهد زیر نظر گرفته‌اند.

به گزارش رکنا، تریلی حامل بار قاچاق افیونی به محض ورود به آزادراه باغچه در نزدیکی مشهد در تور اطلاعاتی و عملیاتی ضابطان قضایی گرفتار شد و مجریان قانونی در اقدامی ضربتی این خودروی سنگین را متوقف و راز حملِ بار سیاه آن را بر‌ملا ساختند.

پرده دوم: رد‌زدنی اطلاعاتی

ماجرای پیگیری این پرونده قاچاق موادمخدر از چند هفته پیش با اعلام گزارشی از سوی منابع اطلاعاتی پلیس، آغاز شد. مأموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد‌مخدر خراسان رضوی که مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده گرفته بودند برای تکمیل تحقیقات خود و شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، قاچاقچیان افیونی یک محموله سنگین مواد‌‌مخدر را از یکی از شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان تحویل گرفته و در تدارک انتقال آن به مشهد و به چند شهر دیگر بودند. بررسی‌های دیگر پرونده نشان می‌داد،محموله مورد نظر حجم زیادی تریاک بوده که داخل یک تریلی جاسازی شده است.

پرده سوم: عملیات نامحسوس ضابطان

تحقیقات این پرونده ادامه داشت تا اینکه خبر مسیر حرکت سوداگران مرگ به سمت مشهد اعلام شد و مجریان قانون در هماهنگی‌های قضایی به سراغ قاچاقچیان رفتند. زمان زیادی از شروع عملیات مأموران اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد‌مخدر استان نگذشته بود که یکی از گروه‌های پلیس تریلی مورد نظر را شناسایی و بدون اینکه راننده بویی از ماجرا برده و مشکوک شود به صورت نامحسوس آن را تحت تعقیب قرار داد.

راننده تریلی با این خیال که کسی به او مشکوک نمی‌شود، در مسیر رسیدن به مشهد می‌راند. عملیات تعقیب نامحسوس این خودروی سنگین ادامه داشت تا اینکه تریلی وارد آزادراه باغچه شد. دیگر تیم‌های اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر که در مسیر انتظار آن را می‌کشیدند با اعلام گروه تعقیب کننده از طریق بیسیم به جاده زدند.

همه چیز طبق یک نقشه حساب شده پیش می‌رفت و نباید خطایی رخ می‌داد، اگر راننده از لورفتن ماجرا بو می‌برد احتمال هر اتفاقی وجود داشت از همین رو مجریان قانون تا عوارضی باغچه تریلی را تعقیب کرده و در فرصتی مناسب بدون ایجاد حساسیت این خودرو را متوقف کردند.

راننده تریلی که همچنان فکر می‌کرد کسی از موضوع محموله مواد مخدرش بویی نبرده است به ظاهر با مأموران همکاری کرد اما طولی نکشید که دیگ رسوایی‌اش بر زمین افتاد و جاسازی محموله افیونی‌اش لو رفت.

پرده چهارم: کشف کیسه‌های تریاک

مأموران پس از متوقف کردن تریلی حامل بار افیونی با هماهنگی قضایی آن را به مرکز فرماندهی پلیس مبارزه با مواد مخدر مرکز استان خراسان رضوی انتقال دادند و با استفاده از تجهیزات مربوط مقدار 1360 کیلوگرم تریاک را که در ده‌ها کیسه سفید رنگ تعبیه و در قسمت بار این خودروی سنگین به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف و ضبط کردند.

در این عملیات اطلاعاتی و ضربتی راننده تریلی به همراه همدستش دستگیر شدند. متهم با اینکه دستش برای قانون رو شده بود ولی دست به انکار حقیقت زد و مدعی شد از بار جاسازی شده در خودرو اطلاعی نداشته‌ است.

انکار حقیقت از سوی سوداگران مرگ ادامه داشت تا اینکه بالاخره هر دو به حرف آمده و به جرمشان اعتراف کردند. متهمان در اعترافا‌تشان بیان کردند بار را از فردی ناشناس در یکی از شهرهای مرزی در منطقه جنوبی کشور تحویل گرفته‌اند و قرار بوده ابتدا به مشهد و سپس به چند شهرستان دیگر انتقال دهند.

پرده آخر: کشف 13 تن موادمخدر در 150 روز

روز گذشته جانشین فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا منتقل و با قرار متناسب قضایی راهی زندان شدند. بنا بر تحقیقات صورت گرفته در این پرونده سرنخ‌هایی از دیگر همدستان این دو متهم به دست آمده که پیگیری همکاران ما در اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان ادامه دارد.

سردار ابراهیم قربان‌زاده با اشاره به میزان کشفیات موادمخدر درسال بیان‌کرد: از ابتدای امسال تا کنون بیش از 13 تن موادمخدر در مشهد و دیگر شهرهای استان از سوی پلیس کشف شده است و ده‌ها متهم نیز در این باره شناسایی و دستگیر شده‌اند.

این مقام ارشد نظامی استان ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته بیشترین حجم مواد افیونی کشف شده در این مدت ماده‌مخدر تریاک بوده است.

سردار قربان‌زاده با اشاره به نقش تعیین کننده شهروندان در موفقیت‌های پلیس در حوزه مبارزه با مواد‌مخدر، از آن‌ها خواست تا هرگونه اخبار و اطلاعات درباره فعالیت اعضای باندها و فروشندگان مواد‌افیونی را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اطلاع‌رسانی کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن با سوداگران مرگ و مخلان نظم و امنیت جامعه برخورد قاطع کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟