شیرجه‌هایی که به مرگ ختم می‌شوند

به گزارش رکنا، علی دومیرکلایی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با بیان اینکه بر اساس آمار‌ها شمار زیادی از موارد غرق شدگی در رودخانه‌ها و آب‌های کم عمق اتفاق می‌افتد، گفت: اطلاع از وضع عمق آب قبل از تصمیم به شیرجه زدن و حتی قبل از ورود به آب ضروری است.

او افزود: شیرجه زدن در آب‌های کم عمق خطر ضربه به سر و نیز شکستگی گردن را به دنبال دارد و ورود به آب‌های عمیق هم برای مبتدیان، خطر غرق شدگی را افزایش می‌دهد.

علی دومیرکلایی گفت: با توجه به آب و هوای مطبوع افراد از آب تنی در آب‌های عمیق و رودخانه‌های پر آب پرهیز کنند.

آمار غرق شدگی در مازندران

او با بیان اینکه بیشترین موارد غرق شدگی پارسال در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور و در رودخانه‌ها گزارش شده، افزود: افراد تنها از طرح‌های سالم سازی و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده کرده و به رعایت نکات ایمنی توجه داشته باشند.

دومیرکلایی گفت: امسال با توجه به بارش نزولات جوی و پرآب شدن سد‌ها و رودخانه‌ها، خطر غرق شدگی نیز بیشتر است بنابراین شهروندان و به ویژه جوانان به تابلو‌های هشدار دهنده «خطر غرق شدگی» توجه بیشتری کرده تا از بروز هرگونه حادثه‌ای جلوگیری شود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با اشاره به اینکه در ۴۵ روز گذشته ۴ فوتی در اثر غرق شدگی در گزارش های آتش نشانان ثبت شده است از شهروندان خواست به موارد ایمنی توجه بیشتری داشته باشند تا شاهد اینگونه حوادث نباشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟