اعدام قاتل طلافروش یاسوجی در زندان / 3 همدستش در ملا عام اعدام شده بودند

به گزارش رکنا، در آخرین روز دی ماه 1396، مقارن ساعت 14:00 سرقت عجیبی از یکی از طلا فروشی‌های شهر یاسوج توام با قتل فجیع طلافروش صورت گرفت. با توجه به جو ارعاب ایجاد شده با دستور ویژه قضایی و تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی در 24 خرداد ماه، سارقان که 5 نفر بودند، دستگیر می شوند.

پس از دستگیری اقدامات قضایی در خصوص رسیدگی به پرونده این سرقت مسلحانه منجر به قتل در دادگستری کل استان انجام شد و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک یاسوج احدی از متهمان به قصاص نفس محکوم شد.

در ادامه با توجه به اتهام محاربه متهمان به اتهام آنان در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهر یاسوج رسیدگی و 4 نفر به اعدام در ملاء عام محکوم شدند.

قتل در یاسوج / متهم به دار اویخته شد

با اعتراض متهمان، به رأی دادگاه انقلاب، شعبه سی و یکم دیوان عالی کشور با اجرای حکم اعدام 3 نفر از سارقان از ملاء عام موافقت شد و حکم صادره در 23 دی ماه 1397، 3 نفر از آنان در میدان 7 تیر یاسوج در ملاء عام اعدام شدند.

در این حال دیوان عالی کشور در خصوص احد از متهمان که قتل به وسیله وی انجام شده بود، درخصوص قصاص حکم به شایستگی رسیدگی در دادگاه هم عرض صادر کرد. شعبه هم عرض نیز رأی به قصاص این متهم صادر کرد.

حکم قصاص این محکوم در خصوص قتل عمدی، با حضور اولیاء دم در زندان مرکزی یاسوج اجراء شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟