حمله وحشیانه مامورنماها به خانواده جانباز جنگ تحمیلی / در مسجد سلیمان رخ داد

به گزارش رکنا، ، چند سارق با پوشش ماموران نیروی انتظامی و به بهانه تفتیش با حکم جعلی پس از ورود به یک منزل مسکونی در یکی از محلات شهرستان مسجدسلیمان و بستن دست و پای اعضای خانواده اقدام به سرقت مقداری طلاجات نموده و از صحنه متواری شدند.

یکی از همسایگان این خانواده اظهار کرد: پدر این خانواده از اُسرا و جانبازان دفاع مقدس بود که متاسفانه چند سال پیش فوت کرد.

او گفت: در هنگام وقوع سرقت مادر و سه فرزند خانواده در خانه حضور داشتند که چند نفر به در خانه آن ها آمده خیلی گذرا و سریع برگه‌ای را نشان داده و مدعی بودند مجوز قضایی دارند و سپس به بهانه بازرسی، وارد منزل شدند و با تهدید اقدام به بستن دست و پای اعضای خانواده کرده و پس از سرقت مقداری طلاجات سریعا متواری شدند.

این شخص افزود: پس از این اتفاق یکی از فرزندان خانواده به زحمت خود را به در خانه رساند و همسایگان را

با پیگیری ها مشخص شد هدایت عملیاتی این پرونده به صورت مستقیم زیر نظر سرهنگ علی حسینی فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان که از کارآگاهان خبره و سابقه در کشف جرایمی سخت و خشن است، انجام می شود.

گفتنی است از عوامل زمینه‌ساز اصلی وقوع چنین جرایمی می توان به عدم آشنایی افراد با حقوق شهروندی خود و تسلیم شدن بی‌قید و شرط در برابر مامورنماها، غفلت و سهل‌انگاری شهروندان در احراز هویت افراد مدعی مامور پلیس و دستپاچگی و فقدان تمرکز افراد در مواجهه با ایراد اتهام از سوی مامورنماها اشاره کرد.

برابر دستورالعمل رسمی نیروی انتظامی، کلیه ماموران این نیرو، چه با لباس نظامی و چه با لباس شخصی، حتی بدون درخواست فردی که مورد بازرسی قرار می‌گیرد، مکلف به ارایه نشان و کارت شناسایی خود هستند.

در صورتی که فرد مدعی کارتی ارائه نکرد، باید از وی بخواهید این کار را انجام دهد و بدانید که این امر کاملاً قانونی و از حقوق مسلم شهروندان است.

شایان ذکر است که در سال های اخیر در زمینه مدیریت و کنترل وقوع جرایم بویژه جرایم خشن، اقدامات خوبی صورت گرفته است و جرایم خشن در این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان های استان کاهش چشمگیری داشته است به گونه ایی که طی سال گذشته کمترین نوع جرایم خشن در سطح استان خوزستان، مربوط به شهرستان مسجدسلیمان بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟