نجات معجزه آسای 3 مرد از زنده به گور شدن در قلب تهران + عکس ها

آتش‌نشانان در تهران شب گذشته 3 کارگر را که زیر خاک محبوس شده بودند، نجات دادند.

به گزارش رکنا، ساعت 20:46 شب گذشته حادثه گرفتار شدن چند کارگر داخل چاه به سامانه 125 اطلاع داده شد که بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران، نیروهای آتش‌نشانی ایستگاه 118 و گروه امداد و نجات یک این سازمان به محل حادثه واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین رهسپار شدند.

حسین اسماعیلی افسر آماده منطقه پنج عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: تعدادی کارگر در طبقه منفی یک ساختمان پنج طبقه درحال ساخت مشغول حفر چاه بودند که ناگهان دهانه چاه ریزش کرد.

نجات 3 مرد از ریزش چاه در تهران

وی افزود: پیش از وقوع این حادثه، یک کارگر در عمق چهار متری این چاه بدون رعایت موازین ایمنی مشغول حفر چاه بود و دو کارگر دیگر نیز در بالای چاه حضور داشتند که ناگهان اطراف دهانه چاه به طول سه متر به عمق چهار متری چاه فرو ریخت که براثر آن یک کارگر در عمق چهار متری تا گردن در زیر خاک بدام افتاد اما دو کارگر دیگر در همان ابتدای دهانه چاه قسمتی از بدنشان در زیر خاک قرار گرفت که هردو در لحظات اولیه با کمک شهروندان از محل حادثه خارج شدند.

این افسر آماده آتش‌نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان به محض رسیدن به محل حادثه به ایمن‌سازی محل پرداخته و با رعایت نکات ایمنی در یک عملیات حساس و با توجه به ریزش مداوم خاک، با استفاده از تجهیزات ویژه نجات، یک کارگر 30 ساله را که در عمق چهار متری چاه تا گردن در زیر خاک گرفتار شده بود، در حضور عوامل اورژانس صحیح و سالم از چاه بیرون آورده و به عوامل اورژانس تهران تحویل دادند.

نجات جان 3 مرد از مرگ حتمی در تهران

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ آتش‌نشانان پس از تحویل فرد مصدوم به عوامل اورژانس و نصب علائم هشداردهنده در محدوده این حلقه چاه، محل حادثه را برای بررسی موضوع در اختیار عوامل انتظامی و شهرداری قرار دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تهران آوار ریزش

آوار در تهران

 

آیا این خبر مفید بود؟