آخرین وضعیت کرونا در اراک و شازند / عزا و عروسی وضعیت را قرمز کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک قرمز شدن وضعیت شهر اراک را ناشی از حضور مردم در مراسم عروسی و عزا دانست.

به گزارش رکنا، سیدمحمد جمالیان در اراک با اشاره به قرمز شدن وضعیت شهر اراک اظهار کرد: متاسفانه شرکت مردم در مراسم عروسی و عزا و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب قرمز شدن وضعیت شهر اراک شد.

وی تصریح کرد: بیش از 150 تخت بیمارستان امیرالمومنین اراک به بیماران کرونایی اختصاص یافته که اگر روند به همین منوال پیش برود ناچار به افزودن یکی دیگر از بیمارستان‌های اراک به بیماران کرونایی هستیم.

وضعیت کرونا در 2 شهر مرکزی ایران

بیش از 150 تخت بیمارستان امیرکبیر اراک به بیماران کرونایی اختصاص یافته که اگر روند به همین منوال پیش برود ناچار به افزودن یکی دیگر از بیمارستان‌های اراک به بیماران کرونایی هستیم

رئیس دانشگاه اراک افزود: وضعیت به شدت نگران کننده است، تا زمانی که مردم از ماسک استفاده نکنند، خطر افزایش بیماری همچنان ادامه دارد.

جمالیان با بیان اینکه در حال حاضر هیچ واکسنی بهتر از ماسک نیست، گفت: وضعیت شهر اراک قرمز و وضعیت شهر شازند که از شهرهای سفید استان بود، هم اکنون زرد است، کمیجان، فراهان و خمین نیز در شرایط نارنجی هستند.

وی بیان کرد: زدن ماسک تا حدی در پیشگیری از این بیماری نقش دارد که اگر هر دو نفر از ماسک استفاده کنند و یکی از آنها به کرونا مبتلا باشد، میزان سرایت تا 95 درصد کاهش می‌یابد.

در حال حاضر هیچ واکسنی بهتر از ماسک نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک عدم حضور در مراسم عروسی و عزا، استفاده از ماسک در تجمعات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را همچنان خواسته مسوولان از مردم عنوان کرد.

جمالیان گفت: می‌دانیم مردم خسته شده‌اند و استفاده از ماسک در هوای گرم اذیت کننده است، اما درگیری با کرونا به مراتب خسته‌کننده‌تر و اذیت‌کننده‌تر است.

وی تاکید کرد: این ویروس سن و سال نمی‌شناسد، در حال حاضر همه در معرض ابتلا به این بیماری هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟