زنده زنده سوختن یک نفر در آتش سوزی پالایشگاه تهران + جزئیات

عکس شهادت در مدافع صنعت

مصطفی مددی جوان برومند و خوش غیرت خیابان بداخشان کمالی در منطقه هفده تهران از نیروی های نوبت‌کار پالایشگاه نفت تهران هنگام خدمت در پالایشگاه در آتش سوخت و شهید مدافع صنعت نام گرفت.

به گزارش رکنا، حمیدرضا جعفری با اشاره به حادثه آتش سوزی در پالایشگاه نفت تهران اظهار داشت: ظهر امروز در یکی از واحد‌های پالایشگاه تهران نشت بنزین در یکی از واحد‌ها منجر به آتش سوزی و شعله ور شدن آن شد.

وی افزود: در این حادثه متاسفانه یکی از کارکنان بهره‌برداری که در کنار تجهیزات حضور داشت، دچار سوختگی و فوت کرد.

آخرین جزئیات آتش سوزی پالایشگاه در تهران

رئیس روابط عمومی پالایشگاه تهران گفت: یکی دیگر از کارکنان نیز مصدوم شد که مداوا و مرخص شده و وضعیت او مطلوب است.

وی با بیان اینکه این حادثه حوالی ساعت ۱۲ و ۵۰ دقیقه به وقوع پیوست، گفت: آتش سوزی این واحد پالایشگاه تهران به سرعت مهار شده و وقفه‌ای در تولید ایجاد نکرده است.

جعفری تاکید کرد: پرسنل پالایشگاه شرایط ایمنی را برقرار کرده و واحد بلافاصله در مدار تولید قرار گرفته است.

به گفته وی دلیل حادثه در حال بررسی است، اما احتمالا سهل‌انگاری و خطای انسانی منجر به آن شده است.

آتش سوزی مرگبار در پالایشگاه تهران

 پالایشگاه تهران در سال ۱۳۴۶ تاسیس شده و بنا بر این بوده که روزانه ۵۰ هزار بشکه نفت خام را تصفیه کند و محصولات خود را تا روزی ۱۰۰ هزار تن بالا ببرد، این پالایشگاه، که در سال ۱۹۶۵ آماده بهره‌برداری می‌شود، ۱۳۰ میلیون دلار برای ساخت آن تمام می‌شود. سرمایه ایجاد پالایشگاه را کنسرسیوم (آمریکایی، آلمانی، فرانسوی) پرداخت و قیمت آن با بهره در مدت پنج سال از فروش محصولات داخلی کشور تأمین شده بود.

اکنون پالایشگاه تهران ۶ فرآورده اصلی را به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تحویل می‌دهد و فرآورده‌های ویژه آن از طریق بورس تحویل مشتری می‌شود.

ظرفیت پالایشی این پالایشگاه ۲۵۰ هزار بشکه نفت خام است و روزانه تا ۷ میلیون لیتر بنزین و بیش از ۱۳ میلیون لیتر نفت‌گاز تولید می‌کند.

شاید فرسوده بودن بودن تجهیزات و واحد‌های عملیاتی یکی از دلایل بروز حادثه در برخی پالایشگاه‌های قدیمی کشور باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟