دور دور شبانه در اندرزگو زیر ذره بین پلیس پیشگیری

به گزارش رکنا، طبق گفته مقامات مسئول، دور دور کردن در خیابان خلاف مقررات و جرم نیست، به آن علت که ممکن است برخی افراد به همراه دوستان خود در خیابان دور بزنند و کار خلافی مرتکب نشوند اما برخی نیز با دور دور کردن اقدام به ایجاد مزاحمت خیابانی کرده و از همین ‌رو عنوان این موضوع را نیز تغییر داده و از آن با عنوان مزاحمین نوامیس یاد می‌ شود. در راستای مقابله با این معضل مسئولین انتظامی اعلام کردند که بانک اطلاعاتی در همین خصوص ایجاد و طرح های مقابله ای خود را در این زمینه افزایش داده اند.

سرهنگ محمد کالوسی، سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در این خصوص گفت: یکی از معضلات محدوده سرکلانتری یکم مسئله دور دور و مزاحمت برای نوامیس مردم است که در این راستا طرح هایی برای مقابله اجرا شد.

برخورد شدید با دور دور در اندرزگو / توقیف 13 خودرو طی شبانه روز گذشته

او افزود: این معضل غالبا در بولوار اندرزگو در ساعات تاریکی رقم می خورد و در همین زمینه طرح هایی برای مقابله با آن در دستور کار قرار گرفت.

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تشریح طرح های مقابله با مزاحمت نوامیس در شمال پایتخت گفت: برای مقابله با مزاحمت نوامیس با استفاده از نیروهای پلیس تخصصی هر شب در محدوده بولوار اندرزگو عملیات مقابله با این پدیده اجرا می شود. در همین زمینه 13 ماشین متخلف در شبانه روز گذشته توقیف شده اند.

سرهنگ کالوسی با اشاره به جرائم پر تکرار دیگر در محدوده این سرکلانتری اذعان کرد: یکی دیگر از تخلف ها و جرائم پر تکرار در محدوده سرکلانتری یکم، سرقت از منازل بود که در این زمینه حجم زیادی از سرقت ها کنترل شد و با استفاده از گشت های شبانه روزی محله به محله توانستیم بسیاری از این سرقت ها را کشف و میزان وقوع آن را کنترل کنیم.

او افزود: با کمک مقام قضایی ناحیه یک تهران توانستیم تعدادی قابل توجهی از سارقان منازل این منطقه را دستگیر کنیم.

این مقام ارشد انتظامی ضمن توصیه به شهروندان برای مقابله با سارقان تاکید کرد: مردم محلات می توانند با بکارگیری دوربین های مداربسته در ورودی و خروجی منازل و واحدهای مسکونی خود در این عرصه کمک بسزایی به مامورین انتظامی کرده و مراحل دستگیری سارقین را به شدت کوتاه کنند.

سرهنگ کالوسی در پایان با بیان اینکه استفاده از نگهبان محله می تواند تا حدود زیادی جرائم را کاهش دهد، گفت: یکی دیگر از راه های مقابله با سرقت استفاده از نگهبان های محله ای است که زیر مجموعه نیروی انتظامی فعالیت می کنند. شاهد بوده ایم که در محلاتی که از این ظرفیت استفاده شده، جرائم کاهش پیدا کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟