فیلم تکاندهنده / اینجا خرمشهر فقر فریاد می زند و مسئولان نمی بینند!+ عکس و فیلم
حجم ویدیو: 24.01M | مدت زمان ویدیو: 00:03:17

به گزارش گروه حوادث رکنا، درپی کمک رسانی معیشتی برا افراد نیازمند از جانب خیرین شهرستان آبادان درروزهایی کرونایی چند تن از افراد خیر به مدیریت خانم فرخ نژاد به منطقه کوی آریا خرمشهر برای کمک رساندن به مردم این منطقه رفتند که با شرایط وخیممردم کوی آریا خرمشهر روبرو شدند.

وضعیت مردم این منطقه که در چند قدمی یادمان شهدای علقمه کربلای 4است صحنه تلخی را به خاطرات می سپارد و هیچ کسی نمی تواند به راحتی از کنار شرایط زندگی اسفناک این قشر از جامعه گذشت. دراین منطقه دهها خانه وجود دارد که حتی ابتدایی ترین شرایط زندگی در آنجا وجود ندارد .

دراین نقطه هیچگونه شرایط بهداشتی به چشم نمیخورد گویا هنوز جنگ در شهرستان خرمشهر تمام نشده خانه های ویرانه با جای ترکش وگلوله صحنه ای عجیب را دراین نقطه ازخرمشهر را نشان میدهد.

یک ازاهالی این منطقه درگفتگو باخبرنگار رکنا گفت: اکثر این خانه ها تصرفی است که صاحبان اصلی آنها درزمان جنگ خانهایشان راترک کرده ودیگر بازنگشته اند. زندگی کردن دراین خانه ها تقریبا غیر ممکن است.

او در ادامه گفت: برخی از ساکنین این خانه ها درروز شاید یک وعده غذا میخورند وبعضی ها حتی همان یک وعده غذا را نیز برای خوردن ندارند این مرزنشینان قیور که روزی مقتدرانه دربرابر دشمن ایستادگی کردند ودشمن را ازاین نقطه بیرون راندند.

هم اکنون به دلیل فقر وتنگدستی مجبور هستند در چنین شرایط دشواری زندگی کنند.

گفتنی است که برخی از ساکنین این خانه ها که تمامی آنها خانوادهای آبرومند هستند متأسفانه حتی برق و کولر ندارند لازم به ذکراست در فصل تابستان گرما دراین منطقه به 60 درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید که امیدوارم مسئولین شهرستان خرمشهر فکری بحال مردم این منطقه کنند وقبل از اینکه فاجعه در کوی آریا رخ دهد وارد عمل شوند.

گفته می شود که بارها مسئولین شهرستان خرمشهر به این منطقه آمده اند اما هیچگونه کمکی به این مردم نکرده اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

علی رنجکش

آیا این خبر مفید بود؟